Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Schorzenia a zapachy, poznaj kilka receptur i wypróbuj polecane sposoby!
Autor:
Róża

Co sie dzieje z nami gdy mamy zaburzone poczucie węchu? Wrażenia węchowe u różnych ludzi są inne. Katar osłabia zmysł węchu. Zmniejsza odróżnienie smaku, zaburza komfort życia. Zapachy kwiatów, owoców cytrusowych, perfum drażnią nozdrza pozytywnie... Mogą uspokajać i działać pobudzająco. Dzięki zapachom możemy pozbyć sie przeziębień, migren etc. Na bezsenność wdychajmy krople waleriana przed snem, lub krople majeranku. Prawdziwym darem natury jest czosnek i miód.

Na  k a t a r  n i e m o w l a k a- 2 wyciśnięte ząbki czosnku na spodku umieszczamy przy łóżeczku /ma oddychać aromatem/. Inny sposób na katar, to wdychanie oparów rumianku. Inhalacje przez włożenie tamponów do nosa /cebula starta zawinięta w gazę/. Stosujemy taką kuracje 3xdziennie, 2-3min naprzemiennie raz w jedną raz w drugą dziurkę.

P r o f i l a k t y k a : 1 ząbek czosnku zjadać  do godz. 18 każdego dnia /godzina ważna albowiem poranny oddech jest pozbawiony specyficznego zapachu/. Nie przesadzać z ilością, bo tak jak wszystko w nadmiarze szkodzi na wątrobę!

 

Jak zlikwidować lub tez zapobiegać odruchowi wymiotnemu?/działanie wykrztuśne/ A zatem, w małym słoiku zamykamy pokrojone drobno 2-3 ząbki czosnku. Po kilku minutach podajemy do wąchania. Głęboko wdychamy, trzymając nos blisko otworu w słoiku.

 B ó l  g a r d ł a  i   k  a s z e l- 2 ząbki czosnku pokrojone drobno, 1 cytryna/umyta ze skórką/ też pokrojona drobno ze skórką, 1 łyżeczka od herbaty miodu /dla dorosłych może być jeszcze łyżeczka alkoholu/. Wszystkie składniki mieszamy, wkładamy do słoiczka, a słoik wstawiamy do lodówki na 2 godz. po czym podajemy 2, 3 razy dziennie w ilości 1 małej łyżeczki. Porcje należy długo gryźć aż powstanie ślina...połykać powoli...

w y c i s z a n i e    u k ł a d u   n e r w o w e g o-wdychanie aromatu jaśminu  lub lawendy /mogą być kadzidełka/

b ó l e   g ł o w y- wdychanie aromatów mięty /można pomasować skronie/ lub napar z bazylii.

s t a n y   z a p a l n e   g a r d ł a  i  t c h a w i c y, k a s z e l- w mały słoik kładziemy na przemian pokrojoną drobno cebulę, czosnek i miód. Słoik zakręcamy, stawiamy na kaloryferze /kilka godzin/. Syrop podajemy co 2 godziny w ilości 1 łyżeczki od herbaty.

 D l a   d z i e c i   c h o r y c h   i   s ł a b e g o    z d r o w i a- Polecam kąpiel z tymiankiem. 200g tymianku wsypać do 5 l zimnej wody, odstawić na 12 godzin, podgrzać aby woda była mocno ciepła, wlać do wanny. Dziecko w kąpieli winno być ok. 20 min. Do spania ubrać dziecko ciepło.

o b n i z e n i e   r e a k c j i   a l e r g i c z n y c h- 200g siana zagotować w 2 l wody, wlać do wanny. Kąpać dziecko od 5-15min.

 o c z y s z c z a n i e   d r ó g  o d d e c h o w y c h- aromat drzew iglastych i ich dym.

r e l a k s, s t r e s- aromat skórki pomarańczy i mandarynek. Skórka pomarańczy napawa nas optymizmem.

r o z s tę p y- kąpiele w płatkach róży /jej zapach daje również relaks i ukojenie po ciężkim dniu/.


Kochani!  W miłości i przyjaźni zapach jest najważniejszym ze zmysłów...

 

*Róża*

 
Kategorie:

Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl