Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Karta życia w Tarocie. PAPIEŻ.

Papież, to piąta karta w Tarocie. Na wizerunku karty umieszczono postać Papieża (Arcykapłana). Jest to straszy mężczyzna, ubrany w długi płaszcz i papieską tiarę. W lewej ręce trzyma laskę z potrójnym krzyżem.  W tle za nim stoją dwie kolumny, które symbolizują wejście do Krainy Oświecenia. Czasem widoczne są klęczące u jego stóp postaci, które Papież błogosławi gestem prawej dłoni; łączy tym gestem przeciwieństwa i uosabia tajemnicę ślubów. Papież zwany jest także Kapłanem, Arcykapłanem lub Hierowantem. Spojrzenie Papieża, mimo że zasiada na tronie, nie jest srogie i władcze, lecz łagodne i dobre; sprawuje on bowiem „rządy wiary”.

Znaczenie karty: ta karta jest kartą próby, egzaminu; traktowana jest również jako karta ewolucji, protekcji, równowagi i umiarkowania. Papież może symbolizować przybranego ojca, wychowawcę, profesora, lekarza, księdza, opiekuna duchowego, przewodnika; także ministra i szefa, czyli zawsze tego, kto prowadzi i wydaje rozkazy. Obecność tej karty w rozkładzie wskazuje na nadchodzącą opiekę sił duchowych nad pytającym. Jej istotną treścią jest wewnętrzna pokora i wyznanie wiary człowieka przed samym sobą. Uświadamia nam ona, jak ważna jest wewnętrzna odpowiedzialność za własną dojrzałość i to, że mamy nad sobą  ochronę niebios.

Znaczenie symboliczne: karta ta wyraża siłę duchową, która jest  nośnikiem  prazasad. Papież przedstawia tego, kto otrzymał inspirację boską i kto naucza i sądzi z absolutną słusznością. Karta wskazuje na duchowy bezmiar, który panuje nad światem; na wszechobecną duchowość. Co ważne,  Papież dzięki swej sile może wstrzymać działanie Diabła.

Cechy osobowości: karta ta wyraża przede wszystkim dominację intelektualną, filozofię i inspirację. U ludzi: wykształcenie religijne i okultyzm; powołanie religijne albo naukowe. Symbolizuje ewolucję moralną i intelektualną, którą człowiek może osiągnąć, kontrolując i pracując nad sobą. Papież jest znakiem długiego życia; daje dobrą i pogodną starość. Symbolizuje ludzi ułożonych i dobrze zorganizowanych.

 

Kategorie:

Tarot

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl