Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
MUDRY-POZYCJE UZDRAWIAJĄCE DŁONI
Autor:
Róża

Mudry mają działanie energetyczne, wzmacniające i profilaktyczne. Są bezpieczne dla zdrowia, bez względu na schorzenie. Na naszych dłoniach mieści się wiele punktów przepływu energii, która ożywia nasz organizm. Hindusi już dawno wykorzystali to, by sobie i innym pomóc. Pewne pozycje rąk i palców usprawniają działanie organizmu, pobudzają energię.

ZASTOSOWANIE- usuwanie niepokoju, przygnębienia, wzmacnianie pamięci, zaburzenie procesów wchłaniania, zwiększa apetyt, przy schorzeniach wątroby, kolkach, wzdęciach, reumatyzmie, rwie kulszowej, drżeniu głowy, drżeniu rąk, w stanach przemęczenia, wewnętrznego niepokoju, bezsenności, wzmacnia intuicję, leczy choroby nosa, zatok, oczu, uszu, bóle głowy, oczyszcza i wydala z organizmu toksyczne substancje. Leczy zatrucia żołądkowe, leczy schorzenia układu moczowo-płciowego. Jest pomocna przy zawałach, wzmacnia witalność, likwiduje objawy senności, wpływa dodatnio na wzrok; jest pomocna w oczyszczaniu zatok, przy dolegliwościach gardła i krtani, dolegliwościach reumatycznych, ból ach korzonkowych, schorzeniach płuc, przeziębieniach, stresie, emocjonalnej niestabilności ,chorobie niedokrwiennej serca, zaburzeniu rytmu serca, niedomaganiach jelit, nerek, odbytnicy. Wzmacnia dolne partie kręgosłupa, łagodzi stany zapalne narządów rodnych etc.

MUDRY do niedawna okryte były tajemnicą i znane nielicznym. W szerszym gronie sympatyków jogi już są znane i popularyzowane. Nie ma przeciwwskazań do techniki mudry. Aby rezultat był widoczny trzeba być systematycznym i cierpliwym w oczekiwaniu efektów. Choroby rozwijają się w nas latami, lekarze są niekiedy bezsilni, a więc nie oczekujmy efektów natychmiastowych. Trzeba wykonywać ćwiczenia od 2-3 razy dziennie po 15min. Może to być realizowane podczas odpoczynku, spaceru, podróży. Najlepiej podczas wykonywania mudry twarz skierować ku wschodowi. Każda mudra ma swój sens. Mudry mają wiele znaczeń i wiele kombinacji i układów palców i rąk. Są wśród nich gesty symbolizujące miłość, pewność, nauczanie, rozmyślanie. Będą zapewne i sceptycy... ponieważ są zawsze i w każdej sferze życia. NASZE ZDROWIE LEŻY W NASZYCH RĘKACH...U W I E R Z C I E!!!! Pole magnetyczne człowieka jest zmienne i zależy od każdego ruchu dłoni. Układy dłoni i palców zatem działają na poziomie energetycznym a ich wpływ polega na usprawnieniu przepływu energii i likwidowaniu blokad chorobotwórczych. Na naszych rękach znajdują sie kanały energetyczne połączone z narządami do  których biegną. Starożytni, indyjscy lekarze proponują kombinację palców, która zamyka kanał i leczy schorzenie. Poszczególne palce pełnią inną funkcję dla organizmu. Naukę o mudrach zainicjował KESHAV DEV- słynny mistrz jogi z NEW DELHI. Założył centrum terapeutyczne  w tym mieście i wykorzystywał w terapii mudry i przyrodolecznictwo. PAMIĘTAJMY!!! Wykonujemy ćwiczenia świadomie, bo połączenie myśli i gestu daje najlepsze rezultaty.

RODZAJE MUDRY:

a/wiedzy

b/ziemi

c/morski grzebień

d/mudra wody

e/mudra wiatru

f/mudra słońca

g/mudra księżyca

h/mudra trzeciego oka

i/mudra energii

j/mudra ratująca życie

k/mudra życia

l/mudra życzeń

ł/mudra muszla

m/mudra krowa

n/mudra żółw

o/mudra głowa smoka

p/mudra ząb smoka

r/mudra świątynia smoka

s/mudra muladhara

t/mudra manipura

u/mudra szybujący lotos

w/mudra flet mantejski

v/mudra tarcza szambały

z/mudra strzała wadżra

x/mudra garuda

Układ palców poszczególnych mudr znajdziecie państwo w Internecie. Tam też będzie opis , który palec z którym połączyć, by uzyskać efekty. Jeżeli jeszcze coś mi się przypomni z tej dziedziny nie omieszkam spostrzeżeniami się podzielić. To wszak szeroki temat i UWIERZCIE! warty wypróbowania w czasach, gdy medycyna zawodzi, a kolejki do lekarzy wydłużają się niemiłosiernie. Z tego i z innego powodu zamieszczam temu podobne artykuły o leczeniu naturalnym, abyśmy sami próbowali pomóc sobie w dolegliwościach we wczesnym stadium, albowiem dla siebie ZAWSZE powinniśmy chcieć jak najlepiej.

Pozdrawiam,  *Roża*

 

 
Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl