Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
BIŻUTERIA-WYKOŃCZENIE STYLIZACJI
Autor:
Róża

BIŻURERIA... to ostateczne wykończenie naszej stylizacji. Już wiele lat temu ludzie różnych kultur produkowali i nosili  ozdoby z piór, skór zwierząt, kości, zębów, muszli, drewna, kamieni i metalu. Do dziś są na świecie plemienia, które chodzą nago, ale w ozdobach. Do klasycznych materiałów dołączyły nowe, np. diamenty nosi się dziś nawet z naszyjnikami z kauczuku, nylonu... a kamienie oprawia się w platynę. Powoli zaciera się różnica między zwykłymi ozdobami, a prawdziwą biżuterią. Ozdoby mogą mieć znaczenie praktyczne np. apaszka na szyi. Mogą też służyć li tylko jako biżuteria. Działanie każdego takiego gadżetu jest inne. Biżuteria daje całą paletę możliwości. Klasycznym kolorem z metalu jest jasnozłoty, złoto stare, czerwone, białe oraz srebro. Ciepłe kolory metali to mosiądz i brąz. Dobrze jeżeli biżuteria komponuje się z kolorem oczu.

Wyrazista biżuteria wymaga spokojnego, jednolitego tła. Kolory ozdób powinny harmonizować z kolorem stroju... mogą też kontrastować /byle ze smakiem/, np. turkusowy sweterek +turkusy= dyskretna elegancja. W przypadku ozdoby koralowca do tej bluzki, stworzymy żywy kontrast...Mimo to strój będzie harmonizował z biżuterią i stworzy określony efekt. Ciemne kamienie będą mniej widoczne na ciemnym tle. Kolczyki powinny być dopasowane do kształtu twarzy i długości szyi. Pięknie wyglądają białe perły do "małej czarnej". Kamienie potrzebują światła. Dzięki odpowiedniemu szlifowi i oprawie biżuteria nabiera blasku. Oprawa ma wpływ na odcień kamieni...np. perły oprawione w złoto nabiorą ciepłego blasku.

BICOLOR /połączenie srebra ze złotem/ stwarza delikatną atmosferę kolorów. Dziś nosi się biżuterię na wiele okazji. Jest też jej duży wybór. Dobierzmy zatem tak dodatki do całości stroju byśmy nie wydawali się innym osobom kiczowaci...i jeszcze jedno: są zawody, w których przygotowanie merytoryczne jest zasadniczą cechą i walorem i strój klasyczny, a nie duże ilości świecidełek wokół szyi i na przegubach rąk a także małżowinach usznych... a więc polecam umiarkowanie i w tej dziedzinie...


*Róża*

Kategorie:

Porady życiowe, Historie z życia

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl