Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Korzyści z aktywności fizycznej
Autor:
Róża

Regularny ruch to nie tylko atrakcyjny wygląd i zgrabna sylwetka ale też korzyści zdrowotne...

SERCE i UKŁAD KRĄŻENIA: Serce intensywnie pracuje podczas ćwiczeń. Serce pompuje kilkakrotnie więcej krwi i dostarcza więcej substancji odżywczych do komórek organizmu. Z czasem tak "wyćwiczone” serce pracuje coraz sprawniej, zmniejsza się też krzepliwość krwi, a co za tym idzie ryzyko zawału i udaru.

DOTLENIENIE: szybciej oddychamy podczas ćwiczeń. W stanie spoczynku i bezruchu płuca pobierają ok 7 l powietrza /min, a podczas treningu ok. 140 l...i organizm wytwarza więcej energii.

PROFILAKTYKA MIAŻDZYCY I CUKRZYCY: aktywność obniża poziom cholesterolu całkowitego, zwiększa ilość dobrego cholesterolu HDL, zmniejsza złego LDL, redukuje do minimum ryzyko miażdżycy, zapobiega cukrzycy, bo wyrównuje jej poziom we krwi i chroni przed otyłością brzuszną, która jest nieestetyczna i niepotrzebna.

STABILIZACJA CIŚNIENIA; aktywność stabilizuje ciśnienie…ale JEST JEDEN WYJĄTEK!!!! OSOBY Z NADCIŚNIENIEM POWINNY UNIKAĆ TRENINGÓW!!! Ewentualnie joga.

SILNIEJSZE MIĘŚNIE: praca mięśni przyspiesza metabolizm, ciało jest jędrne, młodsze, zmniejsza się cellulit. Zyskujemy dużo, bo pracujące mięśnie zapewniają spalanie kalorii  np. gdy śpimy, siedzimy. Kilogram mięśni zużywa od 70-100 kcal/dobę....Kilogram tłuszczu /dla porównania/ potrzebuje od 2-5 kalorii... Drastyczne diety  powodują, że zamiast tkanki tłuszczowej zużywamy mięśnie. Należy zatem odżywiać się, a nie POŻERAC CO POPADNIE W BIEGU!!!, bo spożywanie zbilansowanych posiłków i regularne ćwiczenia to droga do sukcesu.

WIĘKSZA ODPORNOŚĆ: ruch wzmacnia system limfatyczny organizmu. Organizm jest odporniejszy na infekcje wirusowe /przeziębienia ale i nowotwory/.

ELASTYCZNE STAWY I MOCNE KOŚCI: osoby, które ćwiczą są mniej narażone na kontuzje i złamania z powikłania... kości i stawy szybciej sie regenerują.

MŁODSZY UMYSŁ: szybsze myślenie i zapamiętywanie, bo ich mózg dzięki lepszemu krążeniu krwi jest dotleniony, a ruch uaktywnia obszary, które słabiej pracują.

SPRAWNIEJSZE TRAWIENIE: perystaltyka jelit poprawia się, praca układu pokarmowego, regulują wypróżnienia.

REGULACJA TZW. NIETRZYMANIA MOCZU: ćwiczenia wzmacniają mięsnie dna miednicy i umożliwiają pozbycie się tej dolegliwości.

LEPSZE SAMOPOCZUCIE: Poprawa nastroju, optymistyczne patrzenie na świat; pod wpływem wysiłku wydziela się serotonina i endorfiny, zmniejszają się dolegliwości fizyczne, znikają bóle kręgosłupa; ruch odstresowuje, pomaga usunąć z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii.

WZMOCNIENIE WIĘZI RODZINNYCH: wspólne uprawianie sportu to także wspólne spędzanie czasu, integracja grupowa.

WIECEJ SATYSFAKCJI I PODNIESIENIE POZIOMU LIBIDO: liczba stosunków seksualnych ulega zwiększeniu o 30%, zmniejsza się ryzyko zaburzeń erekcji. Wysiłek fizyczny wpływa na produkcję testosteronu.


ŻYCZĘ SUKCESÓW I ZADOWOLENIA Z AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ W KAŻDYM WIEKU!!

 *Róża*

 

Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało, Historie z życia

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl