Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Rodzaje aktywności. Wybierz dla siebie!
Autor:
Róża

Wybór ćwiczeń jest bardzo istotny i dla umysłu i dla ciała. Mamy czerpać przyjemność z wysiłku fizycznego.

MARSZ I JOGGING:

Najlepiej zacząć od marszu, jeżeli dość długo nie byliśmy aktywni. Trzeba  wyprostować sylwetkę, napiąć mięśnie brzucha i pośladków. Pracujemy nogami, rękoma. Powietrze należy wdychać nosem, wydychać ustami. Polecam górskie szlaki. Nie musi to być zaraz zdobywanie szczytów ale małe wzniesienia, wszak chodzi o poprawę kondycji a nie o alpinizm. Uprawiając jogging trzeba zaopatrzyć się w buty z podeszwami amortyzującymi podłoże. Przez pierwsze dwa tygodnie zaleca się jogging codziennie po 15 min.

NORDIC WALKING:

To marsz z kijkami, który nie obciąża stawów kolanowych i kręgosłupa. Chodzenie z kijkami ponoć spala o 20% kalorii  więcej niż zwykły marsz. 40% mięśni dzięki nordic walking jest zaangażowanych. Nie wymaga żadnej kondycji, polecany jest juniorom i seniorom. Jest też dobrą formą integracji, albowiem spacer można łączyć z rozmową.

JAZDA NA ROWERZE:

Intensywność tu już zależy od kondycji. Trening wpływa dodatnio na mięśnie nóg i pośladków. Pracują mięsnie barków, mięśnie brzucha. Zanim jednak po dłuższej przerwie wsiadamy na rower popracujmy nad kondycją, aby uniknąć bolących stawów ,szyi, pleców, nóg trzeba potrenować na rowerze np. stacjonarnym wystawionym na powietrze w lato....łatwo zsiąść w każdej chwili, gdy poczujemy zmęczenie.

PŁYWANIE A AQUA-FITNESS:

Ćwiczenia w wodzie są idealne wręcz, dla osób otyłych /nie tylko/. Wzmacniają się mięśnie przykręgosłupowe. Woda masując ciało rozluźnia mięśnie. W zajęciach z aqua-fitnessu pokonując opór wody, wkładamy więcej wysiłku w ćwiczenia, nie odczuwamy zmęczenia; trening może być dłuższy.

PILATES:

Przynosi ulgę zastałym mięśniom i kręgosłupowi, działa pozytywnie na psychikę. Wykonuje się przy spokojnej, lekkiej muzyce i łączy elementy baletu, jogi i ćwiczenia izometryczne. Wzmacnia mięśnie brzucha, grzbietu, miednicy, usuwa napięcia nerwowe. To trening bezkontuzyjny.

TANIEC:

Najlepszy jest taniec brzucha, bo pracują przy nim wszystkie części ciała...taniec dodaje energii, pewności siebie, pomaga pokonać kompleksy.

Tak naprawdę wybór rodzaju aktywności zależy od indywidualnego podejścia do formy ruchu. Ważne, by nie gnuśnieć w fotelu i skazywać się na przedwczesną starość i dolegliwości...w końcu to nasze zdrowie, a więc nikt oprócz nas o nie nie zadba…


*Róża*

 

Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl