Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Dobre rady na ratowanie związku
Autor:
Usunięty Ekspert

Jak rozmawiać? Jak postępować? - aby utrzymać związek. Na te tak ważne życiowo pytania napisano wiele książek. Ich autorzy mieli dyplomy z uczelni albo też i tacy, co "dyplom" wydało im życie i mają prawo się wypowiedzieć. Treść oparta na własnym lub znajomych życiu, liczne przykłady, porady i podpowiedzi.

 


Każda praktycznie gazeta ma gotowe utarte schematy i "złote" rady. Oglądając programy kobiece, zaproszeni "specjaliści" również nie mają problemu z wypowiadaniem się na dany temat. Każdy zna odpowiedź, podpowie co uczynić, aby ratować związek i być w pełni happy;) Jedna szczególna rada zawsze się powtarza - TRZEBA ROZMAWIAĆ! Owszem, bardzo trafne spostrzeżenie i na pewno przydatne.


Jest tylko taka ironia Losu, że główni powtarzający się eksperci przeważnie..... są sami i nie potrafią utrzymać dłuższej relacji. Mają za sobą wiele nieudanych związków formalnych i luźnych. Chyba "rozmowa" nie do końca im wyszła i rady tak pewnie serwowane innym, u siebie jednak nie znalazły zastosowania.
Każdy z nich (z nas) zna wyśmienicie teorię, ale jak dochodzi do części praktycznej, wtedy jest zdecydowanie trudniej. Jakie to proste, rani cię - ZOSTAW GO! Tak, poradzić proste, ale jeżeli ktoś zawładnął do końca sercem i ciałem to nie ma tabletki zapomnienia, sami musimy to ogarnąć, przetrawić i ma wyboleć do samego KOŃCA!


Jest jedna prawidłowość - jak ludzie jeszcze rozmawiają, to wcześniej czy później - sami dojdą do jakiegoś konsensusu bez pomocy osób trzecich. Mogą się kłócić, nazywać "po imieniu" ale jeszcze jest szansa na kompromis. Jak są emocje, nawet negatywne, to i jest jeszcze uczucie. Godzenie zawsze jest przyjemne. Kiedyś jeden pan mi powiedział, że uwielbia prowokować żonę do kłótni, ponieważ później mają najbardziej udany seks;)


Z mojej wiedzy nikt nie napisał książki, ani nie podał sprawdzonego środka dla tych co już dawno nie mają ochoty i o czym rozmawiać. Kiedy pomiędzy nimi jest mur nie do przebicia i emocje dawno wygasły, wtedy każdy podręcznik otwarty na jakiejkolwiek stronie nic nie zadziała. Nikt nie wymyślił sposobu aby dwoje wypalonych ludzi przywrócić do wspólnego życia i pobudzić ich dawno uśpione serca. Żadne słowo nie przeciśnie się przez ściśnięte gardło i z wielu marzeń pozostaje jedno podstawowe  - aby druga osoba zniknęła z naszego życia!

Żeby coś jeszcze uratować musi być punkt zaczepienia. Jeżeli wszystkie więzi zostaną przerwane przez nieubłagany upływ czasu to żaden "lekarz dusz" nie jest w stanie reanimować.


Jedynym ratunkiem jest definitywne ROZSTANIE, a upływ czasu pozwala nabrać wiatru w żagle i wyruszyć w nowy życia rejs.


 
Kategorie:

Namiętność, Porady życiowe, Historie miłosne, Historie z życia

KOMENTARZE:

Roza ocena5
(2012-10-13 22:13:36)
jestem w trakcie rozwodu.....i żałuję ,że zmarnowałam tyle lat...jak się wali to trzeba kończyc a nie reanimować....a teraz???żyje pracą bo wypełnia mi czas po brzegi/również jest moją pasją/..bo wymaga czasu i zaangażowania..a facet????za żadne skarby...do kina,teatru,na koncert ..mogę iść sama..pracuję z ludźmi a więc komunikacja jest zachowana..mam przyjaciela..dzwonimy,spotkamy sie dwa razy w mies....WYSTARCZY!!!!!!!!
Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl