Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
PRZECHOWYWANIE KOSMETYKÓW
Autor:
Róża

Każdy kosmetyk zawiera mnóstwo związków chemicznych, które zmieniają właściwości np. dostęp powietrza, zmiany temperatury etc. A zatem, gdzie je przechowywać by skład sie nie zmienił i miast pomagać nie szkodził??

W LODÓWCE-żele i kremy o lekkiej konsystencji pod oczy/poprawiają się właściwości przeciwobrzękowe/są niczym chłodne kompresy, kremy do twarzy ale nie wszystkie /tylko te w pudełkach o dużych gabarytach/balsamy, mleczka. pilingi-na czas np. wyjazdu z miejsca zamieszkania na tydzień lub więcej...maski, płukanki, toniki-domowej roboty; odświeżające wody do spryskiwania ciała i środki na opuchnięte nogi i żylaki; konturówki i kredki latem.

PAMIĘTAJMY!!!Pędzle i gąbeczki myjemy regularnie bo to źródło zarazków! Myjemy mydłem. Gąbeczki myjemy codziennie, a pędzle i pędzelki raz w tygodniu... Pędzle myjemy w wodzie z odrobiną szamponu. Pędzel suszymy na chusteczce. Nie suszymy suszarką ani na kaloryferze. Jeżeli z pędzla wypadają włosy to znak, że trzeba go wymienić na nowy.

Kosmetyki w lodówce winny mieć swoje miejsce... Najlepiej by nie stykały się z żywnością. W wannie lub pod prysznicem mogą stać kosmetyki używane na bieżąco np: płyny do kąpieli, żele pod prysznic, szampony, pasty do zębów, odżywki do włosów. Trzeba je jednak szczelnie zamykać. Kosmetyki upiększające winny być w łazience, ale z dala od grzejnika...w miejscu zaciemnionym. Cienie, pudry nie trzymać w łazience, bo są narażone na wilgoć. Jeśli łazienka jest wilgotna jest prawdopodobne, że wilgoć będzie przedostawać się do kremów. Pochłaniacz wilgoci w łazience byłby wysoce wskazany. Można też ustawić miseczki z solą/pochłaniają wilgoć/jak sie sól skawali-wymienić.

Preparaty, które mają w nazwie "bio', "eko" są delikatniejsze. Nie mają w składzie konserwantów wcale, albo śladowe ilości...szkodzą im zmienne temperatury i wilgoć. Przed nałożeniem kremu trzeba bezwzględnie umyć ręce, by nie przenosić zarazków do słoiczka. Preparaty zawierające witaminę C szybciej się utleniają...a krem staje się wówczas bezwartościowy. Nie służy mu światło. Otwieramy krem na chwilę i szczelnie zamykamy. Kremy z retinolem i Wit. E powinny mieć bezwzględnie ciemno..

Preparaty do opalania mają filtr i nie lubią...słońca. Jeżeli z poprzedniego roku zostało pól opakowania, a było zabierane na plaże, to kosmetyk stracił właściwości i należy go wyrzucić.

I NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA!!!!!! Zanim kupisz, zorientuj sie w jakich warunkach jest  produkt sprzedawany. Jeżeli produkt jest wystawiony na straganie i operuje  na niego słońce, to już wiesz, że to jest bezwartościowy produkt. To samo dotyczy kosmetyków sprzedawanych na mrozie...zapach perfum się zmienia, krem zamiast pomóc szkodzi, a pieniądze są wyrzucone w błoto. Kupując specyfik zbadaj termin przydatności...Jako wieloletnia konsultantka/dziś już lider sprzedaży/,wiem że niejednokrotnie sprzedaż bezpośrednia mylona jest z handlem detalicznym. Osoba taka idzie na łatwiznę... Zajmuje się zbytem, nie orientując sie w składzie kosmetyku, nie dopasuje do rodzaju cery i wieku... Jeżeli korzystacie z takiej formy zakupu, zakupu bezpośredniego szukajcie doświadczonych sprzedawców a nie amatorów...ja w tej branży jestem od 18 lat...


*Róża*

 

Kategorie:

Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl