Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
RETINOL SPOSOBEM NA PRZEDŁUŻENIE MŁODOŚCI
Autor:
Róża

Starzenie się jest grupą procesów o zróżnicowanych mechanizmach. Nie zostały niestety one do końca zbadane. Można je podzielić na te, które są związane z mikrourazami na poziomie komórkowym i te uwarunkowane genetycznie. Na uwarunkowania genetyczne nie wiele poradzimy. Mikrourazy to różne czynniki, które uszkadzają ważne życiowo  struktury organizmu. To wolne rodniki, które są produktem ubocznym procesu oddychania komórkowego. Mogą uszkadzać strukturę DNA, białek i lipidów.

Sprawcami mikrourazów są: promieniowanie UV, toksyny i dym tytoniowy. Wiele szkodliwych czynników  jest związanych z metabolizmem. Im jesteśmy starsi, tym bardziej mechanizmy obronne szwankują... i tu o czymś co jest antidotum naprawczym-RETINOL. Jest to nic innego jak naturalna witamina A. Retinol od dawien dawna stosowany był skutecznie przy oparzeniach skóry np. maść tranowa.. znana od dawien dawna. Ważnym odkryciem dla tych, co pragną wyglądac młodziej jest fakt, że sprawcą efektu odmładzającego jest nie sam retinol a produkt jego przemiany zwany kwasem trans retinowym. Jest to substancja, której własciwosci odmładzające są potwierdzone licznymi, wieloletnimi badaniami. Nastepuje wiele procesów takich jak wzrost komórek, synteza i rozpad białek. Jeśli kwas retinowy wydaje się być idealnym skłdnikiem kremów odmładzających to alternatywą dla niego sa retinoidy. Pod wpływem enzymów zawartych w ludzkiej skórze przekształcają się w kwas retinowy.

CZY RETINOL PRZYWRACA MŁODSZY WYGLĄD?? Zaletą retinoidów jest to, że przenikają przez warstwę rogową naskórka, częsc przenika do skóry własciwej i warstw pod nią. Przyspiesza odnowę naskórka, wpływa pozytywnie na procesy syntezy białek, podziały komórkowe, zwiększa produkcję włókien kolagenowych. Jego skutecznośc potwierdziły liczne badania. Proszę sobie wyobrazić, ze nawet u sędziwych 86-letnich osób po 24 tygodniach stosowania kremu z retinolem  stwierdzono zdolnosc regeneracji skóry i zwiekszenie produkcji czasteczki mającej zdolnośc poprawienia wyglądu skóry. Zatrzymuje sie w skórze woda i nastepuje produkcja prokolagenu- budulca struktur skóry. Owrzodzenia skóry u starszych osób znikają przy stosowaniu kosmetyków z retinolem. Natychmiastowych efektów odmładzających nie ma natychmiast. Optymalny czas stosowania to...6 miesięcy. Efekt końcowy zależy od cząsteczki retinolu zawartej w preparacie. Wybierając krem z retinolem zwróć uwagę na to czy zawiera w składzie  filtr UV, który ochroni przed degradującym wpływem promieniowania UV nie tylko skórę ale i sam SKŁADNIK.

NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ KUPUJĄC TEN KREM??

1/skłdniki kosmetyku

a/retinol, pochodne

2/filtr UV

Kosmetyki z retinolem to kosmetyki dla dojrzałych osób, które chcą odzyskać lepszy, młodszy wygląd, ale i dla  tych, co mają problemy z suchą skórą, łuszczącą się...a także tych co 'przesadzali' w lecie ze słońcem...

Starości nie unikniemy...to prawda, ale jeżeli możemy opóźnic ten proces, aby czuć się lepiej, być postrzeganym przez innych pozytywnie, nie tylko poprzez intelekt, a również wygląd..to zaryzykujmy..poszukajmy rozwiązań z retinolem...

polecam,

*Róża*

 
Kategorie:

Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl