Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
KAWA...ZALETY I WADY
Autor:
Róża

O kawie napisano już bardzo dużo dobrych i złych rzeczy. KAWA...pobudza układ oddechowy, stymuluje krążenie, obniża napięcie mięśni. Nie powinno jej się pić wieczorem, bo utrudnia zasypianie. Chorzy na hipercholesterolemię powini jej unikać, ponieważ powoduje wzrost poziomu cholesterolu we krwi. Nie powinny także pić osoby z nadciśnieniem w nadmiarze /do 2 filiżanek dziennie/. Reakcja organizmu u każdego po wypiciu kawy jest inna. Jedni 'działają"po niej jak nakręceni, a inni czują się ospali. Mitem jest, że powoduje powstawanie nowotworów, wpływa ujemnie na choroby serca. PITA W ROZSADNYCH ILOŚCIACH ZMNIEJSZA PRAWDOPODOBIEŃSTWO ŚMIERCI Z POWODU ZABURZEŃ KRĄŻENIOWYCH.

Kawa zawiera masę substancji przeciwzapalnych, które chronią naczynia krwionośne. Umiarkowane jej picie  działa wyszczuplająco... co jest ważne dla pań. Obniża ryzyko występowania cukrzycy tupu II. Kofeina nie powoduje osteoperozy, jak wczesniej wykazały badania. Jeżeli jemy ryby i przetwory mleczne, picie kawy nie wywoła osteoporozy. Panie, które piją kawę, rzadziej zapadaja na nowotwór macicy. Jeżeli u panów przerzedza się czuprynka, to kofeina stymuluje wzrost mieszków włosowych. U pań UWAGA!!! wpływa dodatnio na rozmioar biustu.

ILE JEST BEZPIECZNIE PIĆ KAW NA DZIEŃ??

Trzy, cztery filiżanki to norma. Dla kobiet w ciąży dwie to norma, ale nie przed śniadaniem ani...zamiast niego. Najlepiej zmielić w domu ziarna kawy. Piękny aromat mają ziarna błyszczące. Uprawia się na świecie kawę arabicę i robustę. Arabica jest lepsza. Jest łagodna, aromatyczna. Najlepsze kawy można zakupić w palarniach lub specjalnych sklepach. Powinny ziarna chrupać podczas rozgryzania. Opakowanie winno być szczelne. Po otwarciu naljepiej przechowywać w słoiku w lodówce. Uważajcie na namiastki kawy, np.kawa rozpuszczalna...mało w niej smaku i aromatu. Kawa w saszetkach "3 w 1" to lipa nad lipy. Jest mało kawy w kawie i masa cukru. To samo z kawą tzw. kofeinową. Żeby wydobyć kofeinę używa się masę związków chemicznych, a zatem..chcesz napić się kawy? Kup w ziarnach, zmiel i pij...NA ZDROWIE!!!!

*Róża*

 
Kategorie:

Porady życiowe

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl