Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Magia zapachów
Autor:
Usunięty Ekspert

Zapachy od zawsze odgrywały ogromną rolę w naszym istnieniu, były czyś niezrównoważonym.  Zapach może nas zaciekawić lub też wzbudzić w nas odrazę. Magię zapachów od dawna wykorzystują sklepy i duże centra handlowe. Stosując delikatne, przepełnione ciepłem zapachy, wprowadzają klienta w dobry, sprzyjający zakupom nastrój.  Czasami wystarczy, iż zapalimy kadzidełko lub świecę zapachową w domu i zaprosimy znajomych, jednym zapach będzie się kojarzył ze spokojem, stabilizacją, bezpieczeństwem, dla innych będzie zbyt intensywny, pobudzający.

Dlatego tak ważną rzeczą jest, aby decyzję o wyborze zapachu pozostawić swojemu ciału i swoim osobistym odczuciom. Czasami wybieramy zapachy, które nam się podobają, lecz nie potrafimy sprecyzować, dla czego a on nasze aż tak duże zainteresowanie. Ale nie to się liczy, ważne, że nasze ciało i dusza wie, co mu się w danym zapachu podoba.

Idealne do poszukiwania swoich ulubionych zapachów są olejki eteryczne. Nie są tak intensywne jak kadzidło, ale działają na wyobraźnię, umysł i ciało. Bardzo przydatnymi zapachami mogą się okazać olejki o zapachu pomarańczy, lawendy, drzewa sandałowego, ale również cynamon, werbena szałwia.

Przy wyborze olejku należy zwrócić uwagę na działanie oraz kiedy i w jaki sposób można z nich korzystać. Jednakże należy uważać, gdyż nie wszystko, co pochodzi z natury, jest nieszkodliwe. Należy zwrócić uwagę na to, że olejki eteryczne są substancjami o wysokim stężeniu. Należy, więc zwrócić uwagę na skład danego olejku zanim się go użyje. Niektóre mogą powodować różne reakcje. Jak na przykład olejek z tui (żywotnika) i hyzopu powinny być stosowane tylko przez ekspertów, gdyż tuja często bywa szkodliwa a przyjęta doustnie może nawet doprowadzić do śmierci. Kobiety w ciązy również powinny być bardzo ostrożne przy korzystaniu z olejków, również dzieci mogą różnie reagować. I co najważniejsze nie używaj olejków bez otrzymania informacji o ich wpływie na zwierzęta domowe. Na przykład olejek z drzewa herbacianego jest bardzo trujący dla wielu zwierząt domowych.

Na temat kadzideł można by napisać niejedną powieść, gdyż dym, który wydziela się podczas ich spalania, ma wiele do zaoferowania, ponieważ w czasie wygasania wzywa duchy roślin do wyjścia. Kadzidła idealnie nadają się do odprawiania rytuałów. Można perfumować domowe otoczenie dla uzyskania zmysłowych przeżyć albo samemu otulić się zapachem, by się oczyścić.

To właśnie dzięki olejkom i kadzidłom nasz mózg ma zdolność kojarzenia zapchów z pewnymi czynnościami, wydarzeniami, dlatego można to świetnie wykorzystać. Na przykład, gdy po ciężkim dniu, gdy jesteśmy zmęczeni a mamy wiele do zrobienia, zapalmy kadzidło, które zawsze nas pobudzało i dajmy chwilę, aby nas wypełniło i zapewnił dobrą energię.

Należy również pamiętać, iż niestety człowiek na początku jest przyzwyczajony do pewnych zapachów i zapach kadzideł możne różnie oddziaływać. Ludzie, którzy do tej pory używali tylko kadzidełka o zapachu truskawek i świec waniliowych są często solidnie wykończeni czując zapach kadzideł naturalnych z ziół czy żywicy. Nalezy, więc dać sobie i innym trochę czasu. Bądź zupełnie otwarty na nowe wrażenia zmysłowe. Unikaj barwionych, sztucznych kadzideł. Syntetyczne perfumowane kadzidła szybko się nudzą i zazwyczaj je odkładamy do szuflady. Naturalne natomiast nigdy nie wywołują niechęci wewnętrznej i są dużo bardziej aromatyczne.

Otwórz się na nowe wrażenia i zapachy a zapewniam, iż wypełnią one Twoje życie oraz wprowadzą w idealnie pozytywny nastrój, odprężą i oczyszczą aurę.

 
Kategorie:

Porady życiowe, Historie z życia

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl