Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Pomysły na naturalne dekoracje do Twojego domu
Autor:
Róża

Dekorujemy mieszkania na wiele sposobów. Dziś w dobie kryzysu finansowego chcemy mieszkać ładnie "za parę groszy". Może więc warto sięgnąć po naturalne elementy dekoracyjne?

LIŚCIE-zdobią poduszki, zasłony, są tłoczone na tapetach. Wazony, patery etc. imitują ich kształt. Łączymy je najlepiej z kolorami i formami występującymi w naturze, a więc drewno, biel, brązy, soczysta zieleń, słoneczna żółć. Liście drobne zestawiamy z większymi. Takie aranżacje wnoszą do domu spokój i harmonię. Zamiast kwiatów w wazonie liście filodendrona w wazonie uzupełnią wystrój np. w fajnym pękatym wazonie... Liść paproci lub akacji, zasuszony można przykleić na płasko do ozdobnej tekturki, oprawić w ramkę, polakierować lub pomalować złotą farbą.

KAMIENIE-są morskie, rzeczne w postaci świeczników, bibelotów. Ułożone jeden na drugim będą zdobić. Kamień nabiera wyrazu poprzez tło. Najlepiej białe, bądź srebrne. Można nadać mu wyraz poprzez łączenie z drewnem...w sypialni kamienie są przydatne jako sznur do zasłon. Kamienie poprzez specjalne przewiązanie sznurkiem służyć mogą do upinania zasłon /sznur jutowy/. Ramka do zdjęć z udziałem kamieni to też niezły pomysł. Starą, najlepiej sosnową ramkę pomalować na biało, przykleić małe oszlifowane kamyki....super.

MOTYLE-kojarzą sie z latem. Motywy dobre na poduszki, zasłony, miski, filiżanki...lub ściany w pokoju. Będzie romantycznie i nietuzinkowo...świetnie to będzie wyglądać  w odcieniach lawendy, błękitu i różu. Motyl wykorzystany np. w sypialni na ścianie lub meblach. Szablony malarskie dostępne są w sklepach papierniczych. Przykładamy i wypełniamy kolorem. Motyla możesz tez wyciąć z filcu, ozdobić nim poduchy.

Każdy pomysł jest dobry byle z gustem i pomysłem, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi by było innowacyjnie....tanio i awangardowo. Wypróbujcie!

*Róża*

 

 

 

Kategorie:

Porady życiowe

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl