Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
KOREKTA TWARZY-zasady
Autor:
Róża

Nikt z nas nie jest doskonały. Przedstawię pokrótce tajniki makijażu… Kiedyś w skrócie wam już o tym nadmieniłam. Teraz precyzyjnie ujmę to w zdaniach.

WYSTAJĄCA BRODA-nanieś trzeba na żuchwę i brodę fluid o ton ciemniejszy niż reszta twarzy. Zawsze obowiązuje zasada, że ciemniejszy kolor zmniejsza, a jaśniejszy powiększa. A zatem te elementy twarzy, które wydają się ładniejsze eksponuj w jaśniejszych barwach.

PODWÓJNY PODBRÓDEK-należy go codziennie oklepywać wierzchem dłoni za pomocą kremu ujędrniającego biust i szyję. Dobry i skuteczny rezultat uzyskujemy poprzez naprzemienne zimne i ciepłe okłady. Skuteczne efekty uzyskujemy poprzez ćwiczenia dolnych partii twarzy. Codziennie wieczorem np. po nałożeniu kremu stań przed lustrem i głośno wymawiaj głoski: a, e, u, i, x i tak przez 10 min.

PYZATE POLICZKI-Do twarzy należy użyć matowego różu i podkładu. Na wypukłe części twarzy nakładamy podkład ciemniejszy niż na resztę twarzy. Twarz osypujemy sypkim pudrem, róż na policzki. NIE UŻYWAJ POŁYSKUJĄCYCH kosmetyków... uwydatnią mankamenty.

PRYSZCZ- krem matujący o działaniu przeciwbakteryjnym, korygujący zielony podkład tzw. baza i korektor zielony. Wskazany płynny podkład i sypki puder.

BLIZNY- np. po przebytym trądziku- gęsty korektor w sztyfcie lub w ołówku... stosuje się przed nałożeniem podkładu i utrwala sypkim pudrem. Odcień korektora powinien być dobrany do karnacji skóry.

OPADAJĄCE KĄCIKI UST-korekta polega na niedociągnięciu kreski rysowanej konturówką do kącików. Ma to odwrócić uwagę od newralgicznego miejsca na twarzy.

ZBYT WĄSKIE USTA-na zewnątrz obrysowujemy kredką kontur, całość wypełniamy szminką w podobnym odcieniu /niezbyt ciemna/ na koniec możemy nałożyć błyszczyk.

ZMARSZCZKI WOKÓŁ UST- najczęściej występują u palaczek papierosów, a także na skutek wiotczenia skóry, zaniku tkanki podskórnej, mięśniowej... Zniweluje je silikonowa baza pod podkład. Dobry efekt uzyskamy też poprzez półpłynny korektor /w pędzelku/ a na koniec puder rozświetlający.

PAJĄCZKI NA POLIKACH- zielony korektor w sztyfcie, lub kamieniu aplikować punktowo, jak się utrwali nałożyć podkład, oprószyć pudrem.

WIDOCZNE PORY NA SKÓRZE- transparentny podkład beztłuszczowy /nadaje ładny koloryt/ nałożyć, wmasować, wklepać palcami. Odradzam puder w kompakcie...ma dużo pigmentu co podkreśla mankamenty skóry.

MAŁE OCZY-powieka górna, jasny cień np. beż, jasny róż. Nie obrysowywać powieki czarną kreską /pomniejszysz oko/ Pomaluj rzęsy tuszem.

JASNA OPRAWA OCZU-jasny cień na górną powiekę, wytuszuj rzęsy granatowym bądź brązowym tuszem. Na wewnętrzną powiekę zastosuj białą kredkę. Brwi przyciemnij henną.

OPADAJĄCA POWIEKA-jasny cień na górną powiekę, ciemniejszy, matowy w załamaniu powieki i zewnętrzny kącik. Używać kredki lub eyelinera...kreskę zacząć należy od górnej powieki i poszerzając skierować do zewnętrznego kącika oka. Unikać jasnych błyszczących cieni. Na wielkie wyjścia stosuj sztuczne rzęsy.

ZMARSZKI WOKÓL OKA-podkład w okolicach oczu oszczędnie, by nie zbierał się w załamaniach. Puder rozświetlający odmłodzi skórę. Płynny korektor dopełni całości. Na powieki ciemne, matowe cienie. Błyszczące cienie odpadają.

Podkreśliłaś to co warte podkreślenia, skorygowałaś mankamenty a teraz już bez zadręczania siebie i bliskich, że nie jesteś doskonała, baw się w karnawale / i nie tylko / bez dylematów.


*Róża*

 

 

Kategorie:

Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl