Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Wpływ Księżyca na nasze życie
Autor:
Usunięty Ekspert

Księżyc wywiera duży wpływ na naszą planetę, powodując przypływy i odpływy mórz i oceanów oraz ma silny wpływ na mieszkańców Ziemi, zwłaszcza na ich organizmy i działania. Zależy to od faz Księżyca zwanych kwadrami, których są cztery.

Od najdawniejszych czasów rybacy, rolnicy, ustalali terminy połowów, siewów i zbiorów, kobiety wybierały dni na pranie czy suszenie ziół a nawet na zachodzenie w ciążę. Wszystkie ustalenia były na podstawie patrzenia w  “niebo”, obserwując jaki kształt ma Księżyc, czyli w jakiej znajduje się fazie.

Miesiąc księżycowy zaczyna się od nowiu i trwa do nowiu, chociaż są kultury, które liczą go od pełni do pełni.

Nów Księżyca – jest w czasie, kiedy Księżyc wschodzi i zachodzi razem ze Słońcem i nie widać go na niebie.

Jest to dobry czas na rozwój osobisty, zagłębianie się we własne wnętrze, uzdrawianie zarówno siebie jak i innych.

Ten czas jest bardzo dobry na przygotowanie się do magii, wykonywanej w innych fazach Księżyca. Jest to dobry okres na pozbycie się nałogów, stosowanie zabiegów upiększających i regenerujących organizm np. całodzienny post oczyszczający organizm, zamykanie naczyń krwionośnych, usuwanie wszelkich narośli.

Pierwsza kwadra – to tzw. Księżyc rosnący. Na niebie pojawia się ciągle rosnący rogalik w kształcie litery “D”. Księżyc wtedy wschodzi wieczorem na zachodnim niebie i zachodzi zaraz po zachodzie Słońca. Ta kwadra sprzyja miłości, zdrowiu /jednak nie powoduje pozbywania się chorób/.  Jest to czas na magię pozytywną, gdyż wzrastający sierp Księżyca przyciąga i wzmacnia pozytywne energie. Doskonała to pora na czynienie zaklęć, jak ich zdejmowanie. Jest to też dobry czas na zaczynanie działań długoterminowych.

Pełnia – to druga kwadra. Wtedy Księżyc znajduje się  naprzeciwko Słońca i jest widoczny w całej okazałości przez całą noc a zachodzi o świcie. W tym okresie wszystko co wykonasz będzie intensywne, stabilne i długotrwałe. Jest  to dobry czas na realizowanie, finalizowanie rozpoczętych zamierzeń, celów, projektów.

Podczas pełni można stosować wszystkie rodzaje magii bo każdy z nas w tym okresie doznaje przypływu mocy magicznych. Magia działa wtedy najsilniej, można wtedy użyć wszystkich magicznych zaklęć lub spowodować ich zdejmowanie. W okresie Pełni uznaje się rytuał przeprowadzony w trzy dni przed Pełnią , w czasie jej trwania i trzy dni po jej zakończeniu. Jest to siedmiodniowy rytuał uznany przez większość magów. Chciałam zaznaczyć, że zioła zbierane w tym okresie mają największą moc. W ciągu roku jest przeważnie 12 Pełni. Miesiąc w którym są dwie Pełnie jest nazwany trzynastą Pełnią w okresie, której powinniśmy nastawić się na działanie perspektywiczne trwające do następnej trzynastej Pełni. Powodzenie gwarantowane!

Trzecia kwadra – trzy dni po Pełni, Księżyc zaczyna ubywać, wschodzi wcześnie rano i nawet widać go do południa. Jawi się on jako coraz cieńszy rogalik w kształcie litery “C”, Jest to czas pracy z naszym wnętrzem, rozliczanie się samemu ze sobą i innymi, pozbycie się chorób, nałogów czy kłopotów. Jest to czas przygotowania się do odrodzenia na nowo. Jeżeli chodzi o magię , jest to czas zdejmowania uroków, klątw, zaklęć.

Wiedza o wędrówce Księżyca, jego fazach pozwoli nam na porównanie z naszymi odczuciami, spostrzeżeniami i pozwoli na to, aby w naszym życiu zagościła harmonia.

 

Warto często spoglądać w niebo, bo Księżyc może wskazać Ci drogę do szczęścia.

 

 wróżka ANEZ

 

 

Kategorie:

Poznanie, Porady życiowe

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl