Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Szczęście- gdzie ono się podziało?
Autor:
Anna Bell

Długo rozmyślałam na tym czym jest szczęście, gdzie go szukać? Kto może mi go dać a może mam je sobie stworzyć sama. Dziś szukam tego szczęścia. Próbuje znaleźć odpowiedz na czym ono polega. W mojej pracy słyszę najczęściej zadawane pytanie. Czy będę szczęśliwa? Czasem gdy kobieta poznaje nowego mężczyznę albo dopiero szuka tej miłości pyta: Czy on da mi szczęście? Tyle razy zastawiam się, jaką dać tu odpowiedź, że zjawi się ktoś, że on/ona da Ci szczęście jakiego nigdy nie zaznałaś.

Najczęściej popełniany błąd przez nas wszystkich jest taki, że szukamy szczęścia w innej osobie zamiast szukać go w sobie. Albo szukamy go w przyszłości, która ma dopiero się spełnić, za rok albo dwa, jak będę mieć mieszkanie, jak będę mieć lepsza prace, jak wyjadę na upragnione wczasy. A co z teraźniejszością pytam?. No są problemy, wiec jak mogę być szczęśliwa! Nie mam miłości, nie mam pracy, pieniędzy, od roku staram się o dziecko i nic, więc jak mogę być szczęśliwa? Nie dajemy sobie wytłumaczyć, że problemy zawsze były i będą, mniejsze / większe ale zawsze coś może zatruwać Ci życie, wiec naucz się być szczęśliwą tu i teraz/. A ona on ciągle czeka z utęsknieniem na to szczęście,  które nie nadchodzi. Choć praca już lepsza, była korzystna zmiana, przyszła miłość, narodziło się dziecko, dom już stoi, ale ona wciąż nieszczęśliwa bo góra nie wykończona, brak pieniędzy, bo ogrodzenie byle jakie, bo przez ten dom to już dwa lata nie byliśmy na wczasach . I po raz kolejny kończąc sesje zadaje pytanie: Kiedy będę szczęśliwa? Jesteś szczęśliwa tu i teraz tylko tego nie dostrzegasz !!!

Nie dostrzegasz, że kierowca poczekał na Ciebie na przystanku, gdy Ty biegłaś spóźniona, nie dostrzegłaś, że rano wstało słońce, które już nie świeciło od kilku dni, nie dostrzegasz że koleżanka zrobiła Ci w pracy kawę, bo tobie samej się nie chciało jej zrobić, nie dostrzegasz że za oknem od 10 lat rośnie piękne rozłożyste drzewo dzięki czemu nie musisz patrzeć, siedząc przy stole, na rząd samochodów na parkingu… i wiele innych zdarzeń codziennych.  A może widzisz to wszystko tylko nie wiesz, że to właśnie nazywa się szczęście, którego Ty szukasz od lat.

Więc moi kochani teraz już wiecie na czym polega owo szczęście, przestańcie więc gonić i pozwólcie sobie spróbować jak smakuje, ile radości daje Ci każdy dzień. Spójrz, to szczęście jest blisko Ciebie, tuż obok.

 

 

Kategorie:

Porady życiowe, Historie z życia

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl