Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Karta życia w Tarocie. KOCHANKOWIE.

W Tarocie egipskim Kochankowie (szósta karta ) występuje pod nazwą The Two Ways (Dwie drogi), co nawiązuje do wizerunku na karcie dwóch kobiet, pomiędzy którymi znajduje się mężczyzna (wyjątkiem są talie Tarota Swiss i Rider'a). Mężczyzna pomiędzy nimi musi dokonać wyboru, gdyż obie kobiety, jasno i ciemnowłosa uosabiają dwie strony - jasną i ciemną. Karta symbolizuje umiejętność posługiwania się rozumem i dokonywania wyboru. Podejmując decyzje, człowiek zawsze powinien uwzględniać obie strony.

 

Znaczenie karty: karta Kochankowie mówi o konieczności podjęcia decyzji na dalszą drogę, którą chcemy lub musimy podążać. Z jednej strony chodzi o realną drogę życiową określaną bardziej przez  rozum, z drugiej o drogę duchową, która uwzględnia naszą duszę. Zawsze przy podejmowaniu decyzji pojawia się dylemat, czy kierować się jedynie rozumem, czy też  brać pod uwagę  to, co podsyła podświadomość.  Kochankowie - karta niepewności i wahania, mówi o zwątpieniu w siebie, niedocenianiu swoich możliwości; o byciu podatnym na wpływy zewnętrzne. Pytający traktuje  swoje kłopoty, jako przeszkody, a najmniejsze niepowodzenie jako katastrofę. Takie usposobienie i złe myśli powodują bezsilność  i w konsekwencji  nie są korzystne dla rozpoczętych przedsięwzięć.

Znaczenie symboliczne: Nieustannie w życiu człowiek spotyka na swojej drodze różne przeszkody;dręczą go wątpliwości, które powodują trudności w podjęciu decyzji. Tymczasem  brak decyzji bywa gorszy niż zły wybór.

Cechy osobowości: charakter takiej osoby jest chwiejny, niezdecydowany. Niepokój, który jej towarzyszy powinna zwalczać odpowiednim nastawieniem, poszukiwaniem, dążeniem do rozwoju. Osobę taką cechuje przywiązanie i poświęcenie. Czasami występują u niej zaburzenia osobowości, przejściowe albo głębokie.

Kategorie:

Tarot

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl