Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
SPOSOBY DOMOWE NA STRES
Autor:
Róża

Są różne sposoby przeciwdziałania stresu... a mianowicie:

Dobra i wskazana będzie:

-aromaterapia, działanie olejków eterycznych przez wdychanie nosem, skąd przenikają do mózgu i dają ukojenie nerwom. Są to olejki: szałwiowy, lawendowy, różany, rozmarynowy, sandałowy, bergamotkowy. Gdy chcemy się odprężyć wystarczy olejek odparować w kominku zapachowym, albo dodać 10 kropli do kąpieli /10 kropli do wody o temp 37st. C.

-stymulowanie skóry. Czas zwrócić uwagę na produkty, które używacie. Dostępne są w sprzedaży produkty antystresowe /maseczki, płyny do kąpieli, balsamy do ciała, pilingi, kremy/ oraz antypespiranty, które skutecznie zapobiegają wydzielaniu potu.

-medytacja i joga. Uspokoi umysł, poprawi koncentrację, zrelaksuje, złagodzi stres, depresję. Joga łączy ćwiczenia oddechowe z rozciągającymi, program fitness. Medytacja to odreagowanie przez zamknięcie oczu; usiąść w zacisznym miejscu i powtarzać wybraną mantrę np. szum morza lub światło... przez ok 15min.

-pozytywna autosugestia. Kładziemy się wygodnie, rozluźniamy mięśnie, i powtarzamy:"JA X JESTEM SILNA I W KAŻDEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ZAWSZE DAJE SOBIE RADĘ" Dodatkowo polecam relaksacyjną muzykę.

-masaż, który przywróci pracę ciała i umysłu. Rozluźni mięsnie, poprawi nastrój, zmniejszy bóle, zwiększa przepływ krwi, niweluje napięcie.

-herbatki ziołowe z melisy, dziurawca, środki z kozłkiem lekarskim, preparaty z magnezem i wit B6.

-ćwiczenie na napięte mięsnie szyi i karku: otwórz usta, napręż mięśnie. Powiedz "aaa", wytrzymaj 1 min...takie ćwiczenia rozluźnią mięsnie twarzy. Na wydechu przyciągnąć podbródek do klatki piersiowej. Pozostań minutę w tej pozycji, a podczas wdechu podnieś głowę. Wraz z wdechem należy ściągnąć łopatki i łokcie do tyłu...na wydechu wrócić do punktu wyjścia.

Gdy podane przeze mnie działania nie przyniosą efektów należy niestety udać się do psychologa lub psychiatry. Można skorzystać też z kursu  organizowanego przez Ośrodki Pomocy Psychologicznej. Specjaliści nauczą nas jak przeciwdziałać stresom. Jak wzmocnić poczucie własnej wartości, jak poprawić relacje z ludźmi.

Życzę powodzenia,

wróżka *Róża*

Kategorie:

Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl