Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Czym różni się miłość od namiętności ?
Autor:
Agnelya

☆★⋱★⋰☆★⋰⋱★⋰★⋱★⋰☆★⋰⋱★⋰☆★⋰
┈┈┈┈ ◢▇◣┈┈◢▇◣☆★⋱★⋰☆★⋰⋱★⋰
┈┈┈┈ ▇▇▇◣◢▇▇▇☆★⋱★⋰☆★⋰⋱★⋰
┈┈┈┈ ◥▇▇▇▇▇▇◤☆★⋱★⋰☆★⋰⋱★⋰
┈┈┈┈┈ ◥▇▇▇▇◤☆★⋱★⋰☆★⋰⋱★⋰

┈┈┈┈┈┈ ◥▇▇◤☆★⋱★⋰☆★⋰⋱★⋰
┈┈┈┈┈┈┈ ◥◤☆★⋱★⋰☆★⋰⋱★

Używając słowa miłość w celu opisania przez nas uczuć wobec partnerów, rodziców, najbliższych przyjaciół wiemy, że emocje odczuwane do każdej z tych osób są różne. Gdy mówimy, że lubimy jednego z naszych przyjaciół a kochamy innego, uczucia, które do nich żywimy są całkiem inne. To czym je różni, to głębia uczuć i poziom zaangażowania, a miłość namiętna to całkiem inny rodzaj miłości.

Miłość przyjacielska rozwija się dzięki wzajemnemu nagradzaniu się, a miłość namiętna opiera się na fantazjach i gratyfikacji. Ta pierwsza wzmacnia się i pogłębia, natomiast namiętna czasem słabnie, jednak żywi się nowościami i niepewnością. W miłości namiętnej występują emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Dlaczego? Ponieważ wtedy, kiedy się zakochujemy przeżywamy radość i podniecenie, ale także zazdrość i lęk. Miłość przyjacielska jest uczuciem całkowicie pozytywnym. Ale jest jeszcze lubienie, o którym też należy wspomnieć, i o tym jaka jest różnica między lubieniem a miłością. Taka, że lubienie wiąże się z czułością i szacunkiem, a miłość jest bardziej skomplikowana i składa sie z kilku elementów: przywiązania- jest to silna potrzeba fizycznej obecności ukochanej nam osoby, oczekiwania w stosunku do niej i wsparcia z jej strony, troski i wreszcie intymności, zaufania i namiętności.

Różnica pomiędzy miłością romantyczną, a przyjacielską polega również na tym, że ta pierwsza posiada dużą dozę namiętności. Przyjacielska charakteryzuje się wysokim poziomem zaangażowania, intymności lecz niewielką namiętnością. Zastanówmy się jakie podejście do tego mają mężczyźni, a jakie kobiety. Okazuje się, że mężczyźni chyba są bardziej romantyczni, ponieważ badania wykazały, że częściej wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, gdzie kobiety pragmatycznie dokonują wyboru partnera i przeżywają miłość przyjacielską.


Podsumujmy teraz te wszystkie uczucia, tak różniące się między sobą. Lubienie to uczucie, którymi darzymy przypadkowych znajomych, miłość przyjacielska to głębsze uczucie z którymi łączy nas głęboka więź, miłość namiętna jest silnym stanem emocjonalnym, który wiąże się z dużą radością, pociągiem seksualnym i niepewnością. Zakochujmy się zatem i przeżywajmy emocje!

Kategorie:

Namiętność, Porady życiowe, Historie miłosne

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl