Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Dlaczego afirmacje nie działają?
Autor:
Usunięty Ekspert

Zapewne zastanawiasz się od czasu do czasu, dlaczego afirmacje nie działają. Od miesiąca powtarzasz „Jestem bogaty” i nic w tym kierunku nie zmienia się. Dlaczego? Być może nieustannie trzymasz się pracy, której nie lubisz lub wykonujesz pracę, w której sobie nie radzisz. Być może podświadomie przyjmujesz, że nie zasługujesz na lepsze życie. Być może czujesz się bezradny lub mało wartościowy. To wszystko może tkwić w Twojej głowie.

Konwencjonalne metody zawodzą

Afirmacje – wypowiadane zwykle w stanie beta – nie są w stanie zmienić Twoich podświadomych przekonań. Większość zachowań zapożyczyłeś od innych ludzi, zupełnie bezkrytycznie, nawet bez próby ich kwestionowania. Wyuczone zachowania i przekonania, które zapożyczyłeś od rodziców, nauczycieli, czy rówieśników mogą stać w sprzeczności do Twoich świadomych intencji.

Największe przeszkody w zrealizowaniu sukcesów, o których marzysz, stanowią ograniczenia zaprogramowane w Twojej podświadomości. Wpływają one nie tylko na Twoje myślenie, percepcję, zachowania, ale także na Twoje zdrowie.

 Co daje ThetaHealing?

Doświadczenia potwierdzają, że przekonania, które zostały zaprogramowane w stanie theta lub innym, mogą być przeprogramowane jedynie w takim samym stanie umysłu. Za pomocą metody theta mogą zmienić długotrwałe, ograniczające przekonania dosłownie w kilka minut. Mogą zatem zmienić Twoje relacje, finanse, zdrowie dzięki użyciu fal theta.

ThetaHealer może łatwo sprawdzić za pomocą testu ciała lub  w inny sposób, w jakim stanie umysłu przekonanie danej osoby zostało zaprogramowane.

Thetahealer wprowadza osobę w stan, w jakim jej przekonania zostały zaprogramowane, wyciąga „stary” program a następnie zamienia go na „nowy”. To nowe podejście pozwala na głęboką zmianę naszego oprogramowania. Pozwala na przeprogramowanie uprzednio wyuczonych zachowań, opierając się na odkryciach fizyki kwantowej.

Twoje przekonania kontrolują Twoje zachowania, w efekcie to, co dzieje się w Twoim życiu!

Jeśli moglibyśmy zmienić nasze przekonania, to moglibyśmy zmienić nasze życie. Jak tego dokonać? Ludzki mózg w ciągu swojego życia funkcjonuje na różnych częstotliwościach fal mózgowych: od niskiej częstotliwości fal delta do dużej częstotliwości fal beta. Dr Lima Laibow pisze o aktywności naszego mózgu w taki oto sposób. Pomiędzy narodzinami a drugim rokiem życia mózg głównie funkcjonuje na najniższej częstotliwości fal EEG od 0.5 do 4 cykli na sekundę (Hz), znanej jako fale delta. Utrzymanie świadomości w tym stanie jest bardzo trudne.

Pomiędzy tymi dominującymi fazami delta dzieci cyklicznie wykazują krótkie okresy znaczącego wzrostu aktywności EEG o wyższej częstotliwości. Pomiędzy drugim a szóstym rokiem życia dziecko spędza więcej czasu na wyższym poziomie aktywności EEG, mianowicie na poziomie aktywności theta od 4 do 8 Hz.

Thetahealerzy obniżają aktywność mózgu osób do poziomu delta lub theta, aby w tych niskich częstotliwościach uzyskać stan świadomości, który jest podatny na programowanie. Dzieci obserwują rodziców i podświadomie przyjmują ich mądrość. W efekcie przyjmują zachowania i przekonania rodziców jako własne. Zachowania, przekonania i postawy, które obserwujemy u naszych rodziców wpisują się do naszych podświadomych umysłów, a kiedy już tam są, przez resztę życia kontrolują nasze zachowania – oczywiście dopóki nie odkryjemy, jak można je przeprogramować.

Współczesna nauka określa to jako procesy niejawnego uczenia, z których nie zdajemy sobie sprawy.

Wyobraź sobie skutki tego, jak twoi rodzice czy nauczyciele mówią ci, że „jesteś głupi”, „nie zasługujesz na nagrodę”, „do niczego w życiu nie dojdziesz”, „pieniądze to zło”. Bez wątpienia rodzice, kiedy mówią to swoim dzieciom nie zdają sobie sprawy, że takie komentarze zostają „zaprogramowane” w umyśle podświadomym jako niepodważalne fakty. We wczesnym etapie rozwoju świadomość dziecka nie rozwinęła się jeszcze wystarczająco, aby krytycznie ocenić, iż takie rodzicielskie osądy nie prawdziwymi opisami dziecka. Tymczasem osądy te stają się „prawdami”, które nieświadomie kształtują zachowanie i potencjał dziecka.

Wraz z wiekiem stajemy się coraz mniej podatni na zewnętrzne programowanie, kiedy wzrasta aktywność fal alfa o wysokiej częstotliwości – od 8 do 12 Hz. Aktywność fal alfa oznacza stan spokojnej świadomości, kiedy np. śnimy na jawie lub fantazjujemy.

Około 12 roku życia dziecko zaczyna wykazywać dłuższe okresy o jeszcze wyższej częstotliwości, znane jako fale beta – od 12 do 35 Hz. Stan mózgu beta charakteryzuje się „aktywną, skupioną świadomością”, jaka jest wykorzystywana do czytania książek. Ostatnio określono piąty, jeszcze wyższy poziom aktywności mózgu, opisywany jako fale gamma – większy niż 35 Hz. Ukazuje się on w momentach szczytowych osiągnięć.

Fale gamma są jeszcze słabo rozpoznane, podobnie jak fale epsilon, towarzyszące stanom mózgu związanym z utratą świadomości, stanom tuż przed śmiercią.

Nie jesteśmy ofiarami programowania!

Świadomy umysł posiada zdolność autorefleksji. Może obserwować swoje własne zachowania w trakcie ich wykonywania, może obserwować własne reakcje. Dostrzegając automatyczną reakcję, może powstrzymać jej działanie i wykreować nową reakcję. Dzięki temu umysł świadomy oferuje nam wolną wolę, a to oznacza, że nie jesteśmy ofiarami naszego programowania. Aby jednak z niej skorzystać, musisz być świadomy. Nie jest to łatwe! Zgodnie ze średniowiecznym aksjomatem: Oko widzi tylko to, co umysł gotowy jest przyjąć. W sytuacji, gdy umysł nie jest gotów, podświadome programy przejmą kontrolę. Wówczas pozostają zewnętrzni obserwatorzy, którzy mogą nam w tym procesie pomóc.

 

 

 

Kategorie:

Poznanie, Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl