Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Jak wyleczyć złamane serce / przetrwać rozstanie?
Autor:
Anna Bell

Życie czasem weryfikuje nasze plany, bywa że jesteśmy wiele lat w związku, czasem tylko chwilę, nieważne, każde rozstanie przynosi ból, cierpienie, niemoc, rozpacz i bezsilność. Bywa, że jedni szybko się podnoszą, szybko wchodząc w kolejny związek, inni zranione serce leczą miesiącami, latami, bojąc się wejść w kolejna bliską relacje z obawy przed ponownym złamaniem serca. Nikt z nas nie lubi żyć sam, bez miłości, więc o to kilka rad jak przetrwać rozstanie, zapomnieć o ból i podać się kolejnemu uczuciu, które być może czeka już, tuż za rogiem:

1. Czas leczy rany- to proste zdanie ma wiele racji. Nie przyspieszajmy wejście w ponowny związek, potrzebujemy czasu by ponownie uwierzyć w miłość, mamy w sobie potrzebę bycia kochanym i kochać, ale dajmy sobie czas zanim ponownie ofiarujemy komuś nasze serce , uczucia. Ile? Bywa, że najtrudniejsze są pierwsze trzy miesiące, pozwólmy sobie na płacz w tym czasie, potem zacznijmy kreatywnie wykorzystywać ten czas kiedy jesteśmy same, nie przeciągajmy czasu rozpaczy w nieskończoność.

2. Przebacz drugiej osobie. W trakcie trwania czasu twego smutku wybacz jej wszystkie żale, wybacz jej krzywdy jakie Ci uczyniła. Potrzebujesz to zrobić, mimo że na samą myśl narasta w Tobie gniew, by oczyścić swój umysł.

3. Wycisz się, najlepiej naucz się medytować, nie chodzi o to żeby wykonywać skomplikowane ćwiczenia jogi, jeśli nie potrafisz, chodzi o głęboki wdech i wydech w czasie Twego spaceru. Potrzebujesz uporządkować swoje myśli a spacer jest ku temu najlepszy.

4. Zastanów się nad pozytywnymi aspektami rozstania- może tak naprawdę ten związek był dla Ciebie toksyczny, może partner Cie ograniczał, masz teraz więcej czasu dla siebie, możesz poznać nowe osoby, wybrać się na kurs o którym marzyłaś od dawna, pomyśl możesz przez chwilę zanim wejdziesz w kolejny związek robić co chcesz i z kim chcesz.

5. Zacznij uprawiać sport- jeśli do tej pory tego nie robiłaś zmień to. Aktywność fizyczna poprawia nasze samopoczucie, zaczynamy oglądać świat zupełnie z innej perspektywy, stajemy się bardziej pewni siebie, zdecydowani.

6. Pomyśl o sobie – jestem singlem- mam fajne hobby, znam wielu fajnych ludzi, lubię się z nim spotykać, moje życie jest ciekawe. Jeśli wcale tak nie jest, zacznij wizualizować, zobaczysz jak szybko przyciągniesz do siebie pozytywne zdarzenia. Tylko wykorzystuj sprzyjające okoliczności jakie pojawią się w Twoim życiu, nie wahaj się, nie mów - to nie dla mnie.

7. Pokochaj siebie – codzienne rano powtarzaj sobie, że jesteś wspaniała cudowną osobą, bo jeśli pokochasz siebie naprawdę to tylko wtedy będziesz mogła ofiarować komuś nowe uczucie pełne miłości i sama również wtedy doświadczysz miłości.

8. Rozmawiaj z innymi – nie bój, nie wstydzić się mówić innym o tym, że w danym momencie życia jest Ci źle. Jeśli nie masz z kim porozmawiać to napisz w zeszycie to co Cie boli, na kartce a potem to spal. Poczujesz ulgę.

9. Wyjdź z domu – nie siedź ciągle w domu, nie rozmyślaj o tym, o swoim cierpieniu. Daj się wyciągnąć innym, nie odmawiaj wyjścia na imprezy. Muzyka, głośne rozmowy, przebywanie w towarzystwie odciągnąć Cie od rozmyślań o swoim cierpieniu chodź na chwilę a to już coś.

10. Wpisz na kartce wszystkie wady i negatywne cechy partnera, być może okaże się, że tak naprawdę to Wasze oczekiwania zupełnie się rozmijały, że już dawno nic Was nie łączyło i odejście od siebie było jedynym możliwym rozwiązaniem między Wami. Dowiesz się, że tego nie dało się uniknąć.

11. Pozwól się zapraszać na randki – spójrz jak piękne jest życie. Ciesz się z odzyskanej wolności i planuj kolejny etap Twego życia.

 
 
 
 
Kategorie:

Porady życiowe, Historie miłosne, Historie z życia

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl