Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Duchy natury pomocne naszym roślinom
Autor:
Usunięty Ekspert

Nadeszła wiosna. Przyroda budzi się do życia. Niebawem z dalekich krajów powrócą migrujące ptaki, na drzewach pojawią się pąki, a na łąkach pierwsze kwiaty, trawa. Nadchodzi tym samym pora aby rozpocząć pracę w ogrodach, jak również zadbać o rośliny w domach i na balkonach, dać im energię i rozbudzić do wzrostu po zimowym odpoczynku. Prace te mogą stać się prawdziwą przyjemnością, gdy zdamy sobie sprawę jak piękne i pełne miłości Istoty współuczestniczą w powstawaniu pięknych ogrodów, parków, jak i trzymają pieczę nawet nad naszymi najmniejszymi roślinkami doniczkowymi.

Każda roślina, każde drzewo, ma swoją duszę i swego ducha opiekuńczego. Jeśli tylko chcemy, możemy ujrzeć, poczuć dobroć tych cudownych Istot w każdym kwiatku, w konarach, korze drzew. Rośliny słyszą nasze słowa i doceniają naszą troskę o nie. Jeśli spytamy rośliny czego od nas potrzebują, odpowiedzą nam - zazwyczaj poprzez odczucia, myśli, wizje. Rośliny jak żywe istoty przekażą informacje o potrzebie ochrony, tak przed zbyt silnym wiatrem, słońcem, jak i przed szkodnikami. Mogą prosić o wodę, nawożenie.

Posługując się intuicją, możemy stać się pomocnikiem dobrych duchów natury w opiece nad naszym ogrodem. Aby usłyszeć głosy duchów roślin trzeba wyciszenia, otwartego serca, otwartego umysłu, miłości, obdarzania roślin takimi emocjami, jakimi obdarza się najlepszych przyjaciół. Duchy roślin chcą spokojnie współdziałać z ludźmi, zatem jeśli my ludzie będziemy komunikować się z nimi, one szybko odwzajemnią się tym samym.

Jak uszczęśliwić dobre duszki naszych ogrodów? Warto w ogrodzie, czy na balkonie postawić karmnik oraz poidełko dla ptaków. Zimą ratuje to ptaki od głodu, latem poidełko to źródło czystej wody, chłodna kąpiel w upalne dni. Ważną sprawą jest przejście na przyjazne dla środowiska rodzaje nawozów, naturalne, podobnie jak warto używać ekologicznych środków czystości, mydeł, szamponów. W wielu ogrodach widać rozstawione posążki krasnali, wróżek, zwierząt. Dla wielu osób to jedynie ozdoba, często uważana za wręcz mało wytworną. Niemniej wtajemniczeni ogrodnicy wiedzą, że jest to swoisty hołd dla duchów roślin - wróżek, gnomów oraz innych istot ze świata duchów natury. Dobrze jest też rozwiesić w ogrodzie kryształy, które skutecznie wzmacniają energie roślin, powodując że rośliny bujniej rosną, kwiaty obficie kwitną.

Gdy zauważymy rosnące w ogrodzie grzyby, nie niszczmy ich. Te rośliny w naturalny sposób oczyszczają ziemię z zanieczyszczeń. Pamiętać także należy aby nasze ogrody nie były zbyt perfekcyjne, od "linijki". Pozwólmy roślinom rosnąć naturalnie, będą rosły wtedy lepiej, dłużej będą żyły i radowały nasze oczy i serca. Unikając sztucznego formowania np. żywopłotów w wymyślne kształty, dajemy roślinom i ich duchom wolność, przestrzeń jakiej potrzebują do życia. Starajmy się także jak najwięcej czasu spędzać w ogrodzie, na balkonie, ćwicząc, relaksując się, a także urządzając przyjęcia z muzyką w tle. Tam gdzie często spotykają się dobrzy, spokojni ludzi, tam i rośliny rosną lepiej, cieszą się zdrowiem i długowiecznością.

Bądźmy dobrzy dla roślin, dla ich duchów, a one odwdzięczą nam się bujnymi kształtami, pięknymi, pachnącymi kwiatami, soczystymi, pełnymi witamin owocami i warzywami. Bądźmy także dobrzy dla siebie, na wiosnę i przez cały rok. Jak najwięcej czasu spędzajmy na łonie natury, wietrzmy jak najczęściej pomieszczenia w których przebywamy. Stwórzmy w naszych domach przestrzeń, wpuśćmy słońce i tchnienie świeżego powietrza, a zapewni nam to dobre samopoczucie, zdrowie, poczucie jedności z siłami natury.

 
Kategorie:

Poznanie, Porady życiowe

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl