Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Kuracja oczyszczająca na wiosnę
Autor:
Róża

Nic tak dobrze nie robi na wiosnę jak kuracja oczyszczająca organizm. Przez dwa tygodnie pozbywamy się bez żalu konserwantów, barwników i innych zbędnych składników. Korzyści są ogromne, a mianowicie gubimy zbędne kilogramy i cellulit. Wg tradycyjnej medycyny chińskiej wiosna jest porą wątroby. Wiosną ten organ właśnie ma najwyższy potencjał energetyczny. Radykalnym sposobem oczyszczania jest głodówka prowadzona pod kontrolą lekarza. Trzeba najpierw skontrolować stan zdrowia. Przeciwwskazania: cukrzyca, nowotwór, przebyta niedawno operacja… grypa z powikłaniami, nadczynność tarczycy, ciśnienie. Bezpiecznie jest wtedy stosować jednodniowe posty. Pijemy wtedy soki owocowe, warzywne /świeżo wyciskane/, herbatki ziołowe, oraz jemy jabłka. Jabłka działają "wymiatająco" na przewód pokarmowy, wspomagają pracę wątroby.

Przy głodówce nie sięgamy po używki typu kawa, herbata, napoje energetyzujące, papierosy i oczywiście alkohol. Kto ma słabą wolę i nie czuje się na siłach głodować, może zastosować 14 dniową dietę owocowo-warzywną. W tym czasie jemy posiłki złożone z warzyw i owoców, rezygnujemy z mięsa, wędlin, nabiału, słodyczy, białego pieczywa. Fermentowane produkty mleczne włączamy do diety. 3/4 posiłku to warzywa. Może być spożyta niewielka ilość ciemnego pieczywa, brązowy ryż, kasza. Pierwsze trzy dni jemy tylko warzywa i owoce oraz niewielką ilość kaszy i ryżu. Od czwartego dnia włączamy  jogurt naturalny, kefir i maślankę. Pijemy soki owocowe. Polecam soki z cytrusów, jabłek, winogron i buraków, marchwi i selera. Znakomite właściwości oczyszczające ma kasza jaglana..można ją przez 14 dni jeść 5 razy dziennie i popijać herbatką ziołową. Podczas kuracji oczyszczającej polecam zioła i wyciągi roślinne:

-wyciąg z brzozy i wiązówki błotnej/usuwa toksyny, jest moczopędny/

-wyciąg z karczocha i mniszek lekarski/wspomagają pracę wątroby i przewodu pokarmowego

-łopian oraz bratek/oczyszczają i poprawiają stan skóry/

-koper włoski/pomaga pozbyć się kolek i gazów jelitowych/

-zielona herbata/redukuje ilość wolnych rodników/

Proszę państwa! przez zimę trochę zaniedbaliśmy swoją formę, a powiedziawszy szczerze, było za tłusto i za dużo dobrodziejstw stołu...CZAS TO UKRÓCIĆ!! Aktywność na świeżym powietrzu wspomoże nasze postanowienia i uczyni nas bardziej zadowolonymi z siebie..pozwoli na wszystko spojrzeć innymi oczyma..

Życzę powodzenia i konkretnych rezultatów.

*Róża*

 
Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl