Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Zapamiętywanie i zapominanie snów
Autor:
Usunięty Ekspert

Nie każdy posiada zdolność zapamiętywania snów, są tacy, którzy pamiętają sen każdego ranka i inni, którzy są przekonani, że nie śnią w ogóle.

Z czego to wynika? Zdolność zapamiętywania snów zależy przede wszystkim od czasu wybudzenia, ponieważ te osoby, które wybudzają się ze snu REM lepiej zapamiętują sny, niż osoby, które budzą się w innych stadiach snu.

Następnym czynnikiem jest głębokość snu, te osoby, które śpią głębokim snem rzadziej pamiętają swoje marzenia senne niż osoby, które śpią snem płytkim. Zapamiętywanie snów nie zależy jednak tylko od tego, kiedy budzimy się rano i jak głęboko spaliśmy, ale również od naszej gotowości i potrzeby, by je zapamiętywać. Dlatego kładąc się do łóżka,jeśli zależy nam na tym, żeby zapamiętywać sny powinnyśmy to robić z postanowieniem, że tej nocy zapamiętacie swój sen.

Zostawcie na nocnym stoliku notes i długopis, żebyście po pzebudzeniu mogli zapisać historię ze snu zanim rozpłynie się i zniknie z pamięci. Zapamietywanie snów związane jest również z ich treścią: łatwiej zapamiętujemy sny bogate w szczegóły, dziwne, budzace nasze zainteresowanie i emocje. Sny krótkie, nienacechowane emocjami zazwyczaj szybko zapominamy.

Kategorie:

Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl