Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
7 grzechów głównych w odżywianiu
Autor:
Róża

Nadwaga i otyłość to problem milionów ludzi na świecie. Co nam przeszkadza w osiągnięciu zgrabnej sylwetki? Wymienię 7 czynników-grzechów głównych:

1/BRAK OPANOWANIA W JEDZENIU I ZGUBNE PRZEKĄSKI

Dotyczy to batoników, chipsów, paluszków. Jeżeli już musisz przekąszać, to sięgnij po marchew czy jabłko. Jedzmy sery, owoce, orzechy. Zwróć uwagę na przyprawy. Ludzie otyli to tacy, którzy najadają się do syta. Klucz do sukcesu to wewnętrzna dyscyplina. Kobieta pracująca fizycznie nie potrzebuje więcej jak 2900kcal ,a mniej aktywna 2100kcal.

2/WYJŚCIE BEZ ŚNIADANIA Z DOMU

Organizm pozbawiony porannego posiłku przestaje spalać tłuszcz. Ludzie jedzący regularnie śniadanie tracą na wadze szybciej. Najlepiej, by to były posiłki zbilansowane z warzywami, sokami i owocami. W ciągu dnia należy jeść niewielkie porcje, ale regularnie. Jedzenie w pośpiechu to poważny problem. Traci się bowiem kontrolę nad ilością posiłków.

3/ZBYT MAŁO SNU I RUCHU

Zarywanie nocy to w dzień niedobór energii....a co za tym idzie zwiększa się apetyt. Organizm będzie się bronił, szukając energii z innego źródła. Ludzie niewyspani /jak dowodzą badania/jedzą więcej i bardziej kalorycznie. Ważna jest AKTYWNOŚC FIZYCZNA. Warto dwa przystanki przejść, niż przejechać. 30 min chodzenie energicznym krokiem systematycznie może zdziałać cuda. Serce jest dotlenione, tłuszcz się spala.

4/PRODUKTY "LIGHT" I DIETA UBOGA W WARZYWA

Produkty light rzadko są takie za jakie uchodzą. Usunięto z nich tłuszcz, zastąpiono go solą, cukrem i ulepszaczami. Pięć porcji owoców i warzyw dziennie, to norma i sposób na szybsze zbicie wagi.

5/WRÓG- NAPOJE GAZOWANE I FAST FOODY

Cola to twór chemiczny przereklamowany i bomba kaloryczna. Wystarczy, że przez miesiąc będziesz unikać coli, fanty i innych świństw a obwód talii się radykalnie zmniejszy na ten właściwy. FAST foody to produkty nie mające związku ze zdrowym odżywianiem a więc? Mamy rozum to go używajmy!!

6/WODA I UNIKANIE STRESU

Duże ilości niegazowanej wody mineralnej, to gwarancja efektywnego odchudzania. Szklanka wody przed posiłkiem powoduje, że mniej zjemy i jednocześnie przyspieszymy metabolizm. Mamy stres, sięgamy po słodkości, a to błąd, bo stresu pozbywamy się poprzez aktywność. Może to być spacer, taniec, aerobic..cokolwiek byle w ruchu.

7/BRAK KONSEKWENCJI

Kiedy efektów od razu nie widać ...zniechęcamy się, a to błąd kolejny. Nie można się zniechęcać. Nie ważmy się po parę razy na dzień, a dwa razy w tygodniu. Odchudzanie procesem jest długotrwałym, a jak przyjdą efekty należy nie wracać do poprzednich złych nawyków.

Kiedy kobieta ma ponad 80cm w talii to czas już działać, albowiem nadwaga i otyłość, to cukrzyca, miażdżyca, choroby jelita grubego, choroby nowotworowe etc.

WALKA Z NADWAGĄ TO KONIECZNOŚĆ ZDROWOTNA... NIE TYLKO ESTETYKA, a więc zachęcam do dbania o wygląd i zdrowie

wróżka *Róża*


Kategorie:

Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl