Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Karta życia w Tarocie. RYDWAN.

RYDWAN

Rydwan, siódma karta w Tarocie, występuje także jako Pojazd Ozyrysa lub Pojazd (Swiss Tarot). Najczęściej karta przedstawia  księcia w okazałym i pełnym świetności pojeździe, który prowadzą dwa konie lub sfinksy, (czasem Centaur). Książę kierujący pojazdem trzyma w ręku berło lub laskę pasterską. Symbolizuje to siłę i zwycięstwo, ale nie nad innymi, lecz nad samym sobą, gdyż na tym etapie człowiek pokonał  pierwszy etap drogi poznania. W wizerunku karty najważniejszy nie jest sam pojazd-piękny rydwan, lecz sposób w jaki jest on prowadzony. Nie bez znaczenia jest także symbolika zwierząt, które ciągną pojazd: jedno białe, drugie czarne. Karta ta oznacza radość, szczęście i powodzenie na wybranej drodze. Poza tym chroni i wyciąga z niedoli, kłopotów. Jest przychylna artystom, handlowcom i zakochanym. Zwiastuje zdrowie i  długowieczność. Rydwan rzadko zapowiada podróże, a jeżeli, to takie, które całkowicie odmieniają los. O podróżach częściej informuje karta Głupiec.

Znaczenie karty: Karta mówi przede wszystkim o tym, że każdy prowadzący pojazd, zanim sięgnie po cugle, musi najpierw zapanowywać nad samym sobą. Wyciszyć emocje, które mogłyby źle wpłynąć na to, co zamierza; zakłócić prawidłowy przebieg „kierowania”. Ten dysonans przedstawiają wyraźnie dwa zwierzęta pociągowe - jedno czarne, drugie białe. Często chcą one ciągnąć pojazd w dwie różne strony, dlatego potrzebna jest tutaj rozwaga i sprawność woźnicy, który stojąc pośrodku musi obrać dobry  kierunek do celu. Karta przestrzega także, aby zbyt wcześnie nie czuć się zwycięzcą w danej sprawie, bo wtedy łatwo  wpaść w pułapkę manii wielkości.

Znaczenie symboliczne: Rydwan symbolizuje  ruch, aktywność i rozwój we wszystkich sferach i na wszystkich planach bytu. Mówi o pokonywaniu ograniczeń i przeszkód, które związane są z bytem materialnym. Karta ta posiada ogromną moc energetyczną. Symbolizuje człowieka, który poprzez ćwiczenie swych możliwości i opanowanie namiętności wstępuje na drogę duchowego wyzwolenia. To jedna z najsilniejszych, pod względem działania dobroczynnego, kart Tarota.

Cechy osobowości: „Siódemkę” cechuje zdolność do realizacji zamierzeń, wykonywania planu. Posiada umiejętność kształtowania formy i zmysł artystyczny. Wierność, szczerość, panowanie nad sobą to kolejne cechy, które pomagają jej w życiu. Wielka aktywność, szybkość w działaniu i pracy  sprawiają, że łatwiej jest jej osiągnąć zamierzony cel.

Kategorie:

Tarot

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl