Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
O prawach prosperity i sukcesu
Autor:
Usunięty Ekspert

Sadhana Singh o prawach prosperity i sukcesu
Czym jest prosperity i jak ją do siebie przyciągnąć? Już sama etymologia słowa "prosperity" może nieco rozszerzyć naszą świadomość. Ang. słowo "prosperity" wywodzi się od słowa "pro" - oznaczającego "w kierunku" oraz "spirit" - oznaczającego "ducha". Zatem "prosperity" (pomyślność) dosłownie oznacza "w kierunku ducha". Można stąd wyciągnąć ważną naukę, że prosperity działa na rzecz ducha, a nie na rzecz ego. Innymi słowy, nic tak bardzo nie ogranicza naszej świadomości jak ego. Gdyby naszym umysłem rządziła świadomość, wszystko byłoby dla nas możliwe, nie byłoby żadnych ograniczeń. I jeśli chcemy osiągnąć pomyślność, nieunikniona wydaje się śmierć ego.
Prawda Sokratesa wciąż żywa
Łatwo w tym miejscu nawiązać do prawdy, ogłoszonej przez filozofa greckiego Sokratesa, która brzmi: "poznaj samego siebie!". Człowiek, który świadomy jest tego, kim naprawdę jest, łatwo manifestuje rzeczy. Aby osiągnąć sukces musisz pozostać sobą, musisz wiedzieć, kim jesteś i być doskonale zintegrowany ze sobą. Jeśli tylko pamiętasz kim jesteś, jesteś w stanie się rozwijać, nie tracąc tego, co najistotniejsze, nie tracąc swoich najważniejszych wartości. Dlatego warto postawić pytanie, co stoi między Tobą a tym, kim naprawdę jesteś.  
 
Świadomość szczęścia
Pomyślność i sukces to dwa najbardziej naturalne zjawiska, jakie mogą się nam przydarzyć, tak naturalne, jak życie. Jedyne, co możemy zrobić, to włączyć się w strumienie pomyślności i sukcesu. "Pomyślności nie można mieć, można płynąć z pomyślnością" - mówi Sadhana Singh.
Pomyślność, podobnie jak sukces związane są ze świadomością szczęścia. Taka świadomość oznacza, że człowiek może sam siebie uczynić szczęśliwym, niezależnie od tego, co dzieje się na zewnątrz, zmieniając jedynie stan swojej świadomości. Tym samym otwiera bramy do pomyślności i sukcesu. Sukces nie oznacza, że mamy bardzo dobrą pracę, czy dużo pieniędzy, bo może się okazać, że tak naprawdę nie jesteśmy sobą, nie jesteśmy autentyczni, nie żyjemy własnym życiem.
 
Doświadczenie przepływu
"Nie wiem, czy wiecie na czym tak naprawdę polega doświadczenie bycia w przepływie, kiedy wszystko, czego chcemy przychodzi. To jest właśnie prosperity" - zastanawia się Sadhana. Po czym dodaje, że "Umiejętność doświadczania przepływu to jedna z ważniejszych umiejętności, której musicie się nauczyć, jeśli chcecie osiągnąć sukces i pomyślność".
Nie wszyscy ludzie są zdolni do doświadczania przepływu, nie wszyscy posiadają tę samą zdolność kontrolowania świadomości. Jednak bariery nie są umiejscowione nigdzie indziej niż w nas samych.
Co odróżnia tych, którzy potrafią doświadczać przepływu od tych, którzy tego nie potrafią? Ludzie, którzy potrafią doświadczać przepływu, potrafią doświadczać życia. Sadhana mówi: "Czuję się wolny, kiedy swobodnie jestem w stanie doświadczać tego, co dzieje się w rzeczywistości, i jeśli jestem w stanie to zaakceptować. To jest właśnie pomyślność".
Ludzie, którzy nie potrafią doświadczać przepływu, zwykle opierają się przed czymś, co wydaje im się zbyt intensywne. "Kocham Cię tak bardzo, że nie jestem w stanie tego wytrzymać" - w ten sposób nigdy nie osiągniesz wolności. Daj się ponieść! Pozostań w przepływie! Jesteś wolny, jeśli jesteś w stanie doświadczać tego, co się dzieje. Zakreślenie granic, odcięcie się spowoduje, że nigdy nie osiągniemy wolności. Rozwiązaniem jest doświadczanie.
 
Granice są nieostre
Pomyślność jest rezultatem sukcesu. Ale aby osiągnąć sukces, musisz się otwierać, rozmazywać swoje granice. Tu grozi ci niebezpieczeństwo, ponieważ otwierając się bardzo łatwo możesz utracić siebie. W konsekwencji osiągając sukces, łatwo zapomnieć, kim naprawdę jesteś. Zastanów się, kim jesteś a kim myślisz, że jesteś?
 
Tworzenie pustej przestrzeni
Przełamując schematy, wzorce myślenia i działania, tworzymy pustą przestrzeń, tworzymy wibrację, która przyciąga pomyślność. Aby tego dokonać, najlepiej jest na chwilę zatrzymać się, przestać działać. Tworzenie pustej przestrzeni wewnątrz nas porusza nas w kierunku prosperity.
 
 
Kochaj i doświadczaj miłości
To, czego dotychczas nauczali wszyscy duchowi mistrzowie, a mianowicie, że wiara może przenosić góry, ma już wymiar naukowy. Jeśli czegokolwiek pragniesz, przenieś to pragnienie z umysłu do serca. Serce wytwarza pole elektromagnetyczne, które jest znacznie większe niż pole elektromagnetyczne naszego mózgu. Ma ono tak ogromną siłę, że sięga daleko poza nasze ciało i wpływa na wszystko, co jest na zewnątrz nas.
Badania naukowe przeprowadzone w Instytucie HeartMath pokazują, że mózg nie działa samodzielnie, ale otrzymuje sygnały z serca. Okazuje się, że pola elektromagnetyczne wychodzące z naszego serca wytwarzane są między innymi przez nasze emocje, ale także nasze przekonania, a więc to wszystko w co wierzymy i wg czego kształtujemy nasze życie.
"Kiedy kochamy, wyzwalamy energię pola magnetycznego, otwieramy się na miłość w sobie" - mówi Sadhana. I dalej: "Miłość jest siłą twórczą, która sprawia, że możliwa jest zmiana tego, co niemożliwe w to, co możliwe". To umysł, nasze przekonania stwarzają iluzję, że to niemożliwe. Wystarczy, że przełamiemy ten schemat, jednak nie można tego osiągnąć za pomocą intelektu. Ćwiczenia, które proponuje KY pomagają przełamać ten schemat, pomagają uwierzyć, że wszystko jest możliwe. A jeśli uda się nam przełamać schemat, pojawi się przestrzeń dla prosperity i sukcesu. Cisza jest podstawowym warunkiem, aby osiągnąć pierwsze prawo prosperity.
 
Trzy podstawowe prawa pomyślności.
Są trzy podstawowe prawa pomyślności:
§         Prawo czystego potencjału. Prawo to mówi, iż wszystko jest możliwe, nie ma żadnych granic. Granice są jedynie w naszym umyśle.
§         Prawo utrzymania tego, co do nas przychodzi. Prawo to mówi, że otrzymujemy tyle, ile jesteśmy w stanie utrzymać. Musisz być przygotowany, aby przyjąć to, co do Ciebie przyjdzie.
§         Prawo przyciągania. Prawo to mówi, że efekt przyciągania zależy od naszej wibracji. Istnieje pole magnetyczne, które przyciąga pomyślność. Nasz mózg wytwarza pole magnetyczne, które może przyciągać pomyślność. To pole magnetyczne można dowolnie kształtować, zmieniać. Nasz mózg można zmieniać. Zmienia się w zależności od tego, jakie przekonania nam towarzyszą lub jakie zdobywamy doświadczenia.
O czym w istocie mówią te trzy prawa pomyślności?
Pierwsze prawo, prawo czystego potencjału nawiązuje do faktu, że jesteś istotą doskonałą i wszystko, czego potrzebujesz jest już w Tobie. Wszystko jest dla Ciebie dostępne. I jedyne, co musisz uczynić, to zharmonizować potencjał, który masz w sobie. Dopiero wówczas będziesz w stanie wykorzystać to, co leży w zasięgu twojego pola magnetycznego. Dlatego Sadhana mówi wprost: "less ego, more silence" - to daje możliwość wykorzystania pierwszego prawa.
Jeśli chcesz osiągnąć pomyślność, powinieneś zwiększyć swój potencjał. Ale musisz pamiętać, że poza umysłem świadomym, masz umysł podświadomy. I możesz z poziomu świadomości manifestować swoje marzenia, ale jeśli gdzieś na głębszym poziomie pojawi się wątpliwość, powstanie konflikt, więc rzeczy nie zamanifestują się. Jedyną drogą do manifestacji tego, czego pragniesz jest oczyszczenie podświadomego umysłu. Na szczęście większość rodzajów medytacji potrafi tego dokonać.
Pierwsze prawo pomyślności związane jest z dobrą samooceną, ona także wpływa na sukces. Bądź sobą, kochaj siebie w każdym aspekcie i bądź szczęśliwy a osiągniesz sukces.
 
Drugie prawo, prawo utrzymania tego, co do Ciebie przychodzi. Ta zdolność utrzymania tego, co przyjdzie zależy od tego, czy jesteś w stanie wyjść poza własną strefę komfortu. I to jest właściwy "key of prosperity".
Czy jest coś, co powstrzymuje Cię przed poznaniem tego, co w Tobie nieznane? Otwieranie się na to, czego jeszcze o sobie nie wiesz, czego dotąd nie poznałeś, przyciąga pomyślność. I co więcej, kiedy naprawdę zaczynasz poznawać siebie, to również inni zaczynają poznawać Ciebie.
To drugie prawo prosperity można wyjaśnić w kategoriach naczynia, które jest Ci potrzebne, aby utrzymać to, co do Ciebie przychodzi. Tym naczyniem -  mówi Sadhana - jest pusta przestrzeń fizyczna, jak i mentalna. Przestrzeń fizyczna jest potrzebna, aby fizycznie pomieścić to, co przychodzi. Ale potrzeba jest również przestrzeń mentalna. Ta przestrzeń powinna pozostawać otwarta, aby to, co do niej napływa, mogło swobodnie z niej wypływać.
W czym twoje naczynie Cię ogranicza? Jaka jest natura twojego naczynia? Reaktywna czy proaktywna? I cokolwiek się dzieje, chodzi o to, aby nie być reaktywnym, aby nie reagować.
 
Prawo przyciągania jest trzecim prawem prosperity. Prawo to działa bez zarzutu, jeśli tylko nie pojawi się konflikt między tym, czego pragniesz, a tym, w co wierzysz. Twój umysł jest jak magnes. Przekonania, że na coś nie zasługujesz, że nie jesteś godzien, że coś nie jest możliwe, blokują przyciąganie. Możesz rozwinąć potencjał swojego pola magnetycznego, by przyciągnąć obfitość wszechświata. W twoim świecie może urzeczywistnić się tylko to, w co wierzysz w głębi serca. Odnosi się to także do tego, co sądzisz o samym sobie.
 
Kundalini Yoga uczy, czym jest prosperity, jak ją do siebie przyciągnąć, ale również, jak dzielić się nią z innymi. Odpowiednia kriya pozwala przełamać stare wzorce myślenia i zachowania, a medytacja jest dobrym sposobem na przyciągnięcie prosperity.
 
 
Sadhana Singh, Włoch, nauczyciel Kundalini Yogi, po raz piąty przyjechał do Polski, aby nauczać o podstawowych prawach prosperity i sukcesu. Sadhana od wielu lat naucza i przygotowuje przyszłych trenerów KY na całym świecie, posiada 20-letnie doświadczenie w ćwiczeniach rozciągających i gimnastyce. Zanim został nauczycielem KY, studiował aktorstwo.
Napisał i wydał kilka książek: "Sadhana. Teachings for Everyday Life", "Streaching and Breathing. Physical and Breathing Techniques to Relieve Stress", "Destined to Excel. Yoga for Men", "From Where You Are to Who You Are. Three Meditations for the Sensory Self" oraz "Leadership and Success".Ostatnio wydał "Everyday Excellence. The Art of Success".
Pracuje z zarządami i kadrą menedżerską przedsiębiorstw prowadząc projekt "Trening Yogi dla Liderów i Menedżerów". Jest twórcą projektu "Crystallizing the Diamond". Od ponad 4 lat naucza KY na studiach magisterskich, specjalność "Przywództwo i Sukces" na Włoskim Uniwersytecie Sportu i Ruchu w Rzymie.

 

Kategorie:

Poznanie, Praca nad sobą

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl