Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Zgodnie z fazami księżyca
Autor:
Usunięty Ekspert

Mało osób kojarzy pojęcie: kalendarz księżycowy a szkoda bo ta niewiedza może nas bardzo dużo kosztować i to w każdej dziedzinie życia.

Niewiele osób wie, że skuteczność codziennych czynności takich jak: obcinanie włosów, pranie, gotowanie, prace w ogrodzie czy zażywanie lekarstw zleży od rytmów Księżyca.

Od siebie dodam, iz poznawanie ludzi czy też ich strata, też ma wpływ w jakiej fazie znajduje się księżyc. Dochodzi do tego numerologia oraz cykl numerologiczny wraz z latami osobistymi!

Wiara w oddziaływanie Księżyca na organizm ludzki sięga starożytności. Powszechnie wierzono, że działanie Księżyca odpowiada za takie zjawiska, jak lunatyzm, wilkołactwo, melancholia.

W dawnych wierzeniach srebrny glob uważany był za miejsce, w którym mieszka śmierć, zaś dusze zmarłych oczekiwały tam na moment powtórnych urodzin.

Zgodnie z niektórymi badaniami statystycznymi, w czasie pełni Księżyca zdarza się więcej wypadków drogowych, ataków serca, częściej wzywane jest pogotowie, dochodzi do nasilenia zaburzeń psychicznych i nerwowych. Gwałty, rozboje, morderstwa, próby samobójcze zdarzają się również znacznie częściej w ciągu dwóch-trzech dni przed i po pełni.

Wiele osób w tym czasie ma także problemy ze snem oraz stany depresyjne.

Istnieją tysiące rad dotyczących zdrowego trybu życia. Może przyda się jeszcze kilka, które związane są z rytmami Księżyca. I tak nie należy przeprowadzać zabiegów chirurgicznych w dniach pełniIm bliżej pełni, tym czas coraz mniej sprzyja operacjom, a nawet drobnym zabiegom chirurgicznym (np. przekłuwaniu uszu, wyrywaniu zęba). Zmniejsza się krzepliwość krwi, obniża wrażliwość na ból, rośnie natomiast podatność organizmu na infekcję;
Im bliżej pełni, tym szybciej w czasie wysiłku pojawia się uczucie zmęczenia. Cięższe prace lepiej planować na pełni.

Dzień ten powoduje najbardziej negatywne skutki.

W czasie, gdy Księżyc przebywa w jednym z dwunastu znaków zodiaku pobudza różne rodzaje energii w różnych częściach ciała i narządach. Tym samym nie należy wtedy operować tej części ciała, która rządzona jest przez panujący właśnie znak. Zasady i obszar działania tych energii są znane. Nie operujemy serca, kiedy Księżyc jest w znaku Lwa, nerek i pęcherza, kiedy jest w Wadze, żołądka, wątroby i płuc, kiedy jest w Raku, śledziony i trzustki w Pannie.

Do stomatologa należy się wybierać w dniach, kiedy Księżyca ubywa.Wtedy i ból jest mniej odczuwalny i efekty są znacznie korzystniejsze.

W czasie NOWIU organizm wykazuje największą zdolność do oczyszczania się.

Farbując włosy warto wybrać okres, kiedy Księżyc się powiększa i jest w Byku, Lwie, Raku, Wadze, Koziorożcu lub Rybach, Księżyc ma wpływ nie tylko na pielęgnację włosów, ale całego ciała. - Wszystkie zabiegi polegające na odżywianiu, regeneracji powinny być przeprowadzane, kiedy go przybywa. -I na odwrót – te polegające na oczyszczaniu, detoksykacji powinny być wykonywane z Księżycem malejącym, wtedy będą skuteczniejsze.

Oczywiście zasady te nie dotyczą przypadków nagłych, kiedy ratowane jest życie.Wtedy pacjent ma ograniczone możliwości i trzeba tylko mieć nadzieję, że...księżyc sprzyja:)

Niejedna osoba już miała okazję na własnej skórze o tym się przekonać, ale dopiero...po fakcie!

O wpływie Księżyca przekonaliśmy się dawno temu. - Stosując zabiegi odchudzające wiele osób nie wiedziało, dlaczego jedne panie chudną, a inne prawie wcale. Odpowiedz jest nad wyraz prosta, gdyż związana  z fazami Księżyca. Te panie, które kurację zaczynały, gdy Księżyca ubywało, miały świetne rezultaty, w innym przypadku był niestety efekt jojo .

Inna zasada mówi: Zabiegi lecznicze wykonywane w strefie ciała rządzonej przez znak zodiaku, w której właśnie znajduje się Księżyc, działają podwójnie skutecznie. To są sytuacje kiedy mówimy: goi się jak na psie itd...trafiliśmy wtedy najzwyczajniej w świecie na sprzyjający nam okres.

Wiele osób chce pomóc przeznaczeniu i robi przeróżne rytuały, rytuał fajna rzecz, ale ...zrobiona z głową i w odpowiednim dla danej osoby momencie. Internet huczy od przeróżnych rytuałów ale mało wspomina co kiedy i jak;) dużo osób jest zniechęconych bo brak i efektów i ...kasy.

Zawsze uważam, ze wszystko należy robić po głębszej analizie i mieć konkretny cel oraz jego wizualizację, w necie są ogólniki i mogą dać więcej szkody niżeli pożytku. Trzeba mieć dystans do siebie i do tego co chcemy osiągnąć.

Podam kilka wskazówek pomocnych przy pewnych poczynaniach. Kiedy chcemy kogoś do siebie przyciągnąć, wtedy należy wszelkie czynności"pomocne" wykonywać, gdy księżyca przybywa, w przeciwnym przypadku efekt będzie zgoła odwrotny.

Istnieją też sytuacje, kiedy dana osoba zbyt długo "gości" w naszym życiu i nie zamierza wyjść, wtedy niezbędne rytuały wykonujemy, kiedy naszego księżyca ubywa, jest szansa, ze ubędzie go wraz z niepożądaną osobą, jeżeli wykonamy odpowiednie dla tej sytuacji zabiegi.

Mam takie stare powiedzenie "wtedy do lasu kiedy grzyby" i to dotyczy każdej dziedziny naszego życia. Co z tego, że pójdziemy w grudniu do lasu, ale czy tam będą na nas czekać grzyby? Proszę zawsze mieć tą drobną ewentualność na uwadze i podejmować przemyślane decyzje, tym samym będzie mniej rozczarowań i niedomówionych sytuacji.

Nasi przodkowie bardzo zwracali uwagę na naturę i na księżyc, który był ich sprzymierzeńcem, nawet ciąża liczona była na miesiące księżycowe. Księżyc był bóstwem i bardzo go czczono.

Obecnie w dobie globalizacji zapomniano nieco o jego wpływie, jednak on nieustannie ma te same zalety jak i wady i stąd tyle rozczarowań i pomyłek bo...księżyc ciągle aktualny;)

Kategorie:

Poznanie, Praca nad sobą, Porady życiowe, Historie z życia

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl