Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Zbrodnia,kara i...
Autor:
Usunięty Ekspert

Żyjemy ponoć w Państwie prawa. Jednak kiedy ostatnimi czasy jest tyle paradoksów prawnych to zaczynam mieć konkretne wątpliwości.
Trynkiewicz wychodzi na wolność! każda stacja bez wyjątku ma tylko to na uwadze. Owszem, wiem jak każdy jakie popełnił ohydne zbrodnie, jednak czy przypadkiem jakiś wymiar sprawiedliwości nie wymierzył mu kary, którą on na marginesie do ostatniego dnia odsiedzi? Czy w naszym kraju jest tylko On jeden? Znam setki zbrodniarzy, którzy popełnili takie czy inne przestępstwa i jakoś nikt nie "skłania" sie do debaty na ich temat!
Ów pan nazywany jest różnymi epitetami: bestia, morderca,zwyrodnialec, nie wiem jak ktoś ale ja mam cholerne wątpliwości co do tego typu "sprawiedliwości".
Utarte "autorytety" grzmią w każdym programie, jak to nie widać sensu resocjalizacji, tym samym pytam, gdzie byli przez 25 lat? czy przypadkiem jak on jest chory i nie ma szans na poprawę,  nie powinien być zbadany i należycie zakwalifikowany do szpitala a nie do pudła? jeżeli ktoś uznał go tylko za mordercę, to nasuwa się przypuszczenie, że jakby nie patrzeć karę mu wymierzoną odbył jak tysiące jemu podobnych i powinien mieć szansę powrotu do namiastki normalności.
Ja bardzo współczuję rodzicom straconych dzieci, ale też może kogoś zbulwersuję bardzo współczuję Jemu. Czy ktoś się zastanawiał jaki on ma teraz strat? ani pracy, ani mieszkania(wszędzie nie jest mile widziany) i gdzie ma iść jutro czy po jutrze.
Kara podobno jest po to aby nie karać dwa razy, a on karany jest cały czas i nikt nie chce dać mu cienia nadziei.
Na tydzień przed wyjściem podejmowane są uchwały(jakby nikt nie widział, ze ma wyjść), szukane furtki prawne itd...
Zawsze staram się postawić przy jakichkolwiek osądach i po tej drugiej stronie. Niech każdy z nas zrobi sobie malutki rachunek sumienia(tylko do tych co maja i wiedza co to jest). Jeśli kiedykolwiek nam się noga powinie, czy chcielibyśmy być tak z góry osądzeni bez żadnej szansy na nowe życie?
Bardzo nie interesuje, czy sąd który wydał orzeczenie "nakazał" piętnować, potępiać i pokazywać twarz?
W każdym regionie, gdzie niby ma się ulokować Trynkiewicz panuje nieziemski strach, a czy ktoś zdał sobie sprawę, ze być może idąc czy wracając z pracy mija po drodze 6 powiedzmy trynkiewioczów i nawet o tym nie wie?
W ludzkiej naturze od zawsze są dwie strony i zależy tylko od sytuacji, która trafi na podatny grunt! Tyle jest gwałtów, mordów codziennie. Czemu szukać obcych jak matki potrafia mordować własne dzieci i nikt az tyle uwagi temu nie poświęca!
Każdy myśli, że on ma siano zamiast mózgu i jak tylko wyjdzie to zaraz zamorduje pierwsze napotkane dziecko. Ja uważam wręcz odwrotnie, on jest bardzo inteligentny i na pewno czegoś takiego nie zrobi.
Na całym świecie są wiezienia i podobno po to aby dany delikwent miał okazje zrehabilitować się i wrócić normalnie do społeczeństwa.
Codziennie setki ludzi na całym świecie opuszcza zakład karny i czy każdemu jest poświęcana taka uwaga jak jemu? Nawet dzisiaj kilka osób opuści zakład karny a na swoim koncie byc może mieli wiecej jak ON i czy każda stacja telewizyjna jest pod danym zakładem? chyba nie
Tak bardzo lubimy sensacje i rzucać przysłowiowym kamieniem, jednak trzeba liczyć z tym, że dzisiaj On a jutro może być każdy z nas na jego miejscu.....

Kategorie:

Porady życiowe, Historie z życia

KOMENTARZE:

Brygida ocena5
(2014-04-14 16:23:52)
Życia innym nie przywróci to co tutaj napiszemy ale jednak za jego czyny nie powinien wychodzić wcale na wolność ten człowiek.
Usunięty ocena5
(2014-02-12 12:04:35)
po to jest wolność słowa by Ty i ja mogły mieć różne zdanie;) jak sama zauważyłaś śmierć czyjaś innym życia nie przywróci niestety
Usunięty ocena1
(2014-02-11 21:26:24)
W większości z tym co piszesz się nie zgadzam. Za śmierć powinna być śmierć i powiem więcej śmierć mordercy nigdy nie zrekompensuje rodzicom straty ich dzieci.
Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl