Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Reinkarnacja - Życie po Życiu..
Autor:
Usunięty Ekspert

 

Reinkarnacja to wyznawana główna w Indiach wiara w możliwość wędrówki duszy i jej odrodzenia w nowym ciele, rozprzestrzeniła się i stała doktryną religijną. Starożytni grecy, chrześcijanie czy gnostycy również wierzyli w migrację duszy po śmierci.

Dowody na to można odnaleźć w pracach Pitagorasa, Platona i Plotyna. Jednak mieszkańcy Mezopotamii-Sumeryjczycy,Akadyjczycy,Chaldejczycy,Hebrajczycy-dzięki swojemu fatalnemu podejściu do reinkarnacji ,zbyt mocno stąpali po ziemi, aby wierzyć w możliwość odrodzenia się duszy w nowym ciele. W podobny sposób do tego tematu podchodzili starożytni Egipcjanie ,którzy wierzyli w życie poza grobowe o czym świadczy ,,Księga Śmierci'' ,a nie w odrodzenie się ducha w nowym ciele. Tak więc poza hinduizmem czy buddyzmem nie ma innych poważnych przemyśleń filozoficznych opartych na teorii reinkarnacji, Oczywiście w różnych zakątkach świata możemy usłyszeć legendy czy opowieści, które wspierają te hipotezę, ale nigdzie poza Indiami i Tybetem nie odnajdziemy równie głębokiej i spokojnej pewności ,że ta sama dusza może odradzać się poprzez stulecia wiele razy w coraz to nowe cele.


Wiara w Reinkarnacje wiąże się z pewnymi zasadami, a mianowicie najważniejsze to głęboko uwierzyć musimy w wędrówkę duszy. Wypływa stąd kolejne założenie że dusza jest w stanie przetrwać śmierć i rozpad fizycznego ciała i w tym czasie kontynuować gdzieś swoją ewolucję aż do chwili, gdy będzie gotowa wziąć w posiadanie kolejne ciało. Należy wierzyć, że w czasie gdy ciało jest w łonie matki lub w momencie narodzin następuje coś, co umożliwia duszy wejście do ciała i nadania mu życia ,inaczej mówiąc uczynienia go człowiekiem. Na koniec, jako że wszystko powinno mieć swoje znaczenie, uzasadnienie i cel, należy uwierzyć, że dusza ma swoje przeznaczenie. Trzeba więc rozważyć możliwość, że ponieważ nic z doświadczeń poprzednich wcieleń nie może być zapomniane czy zupełnie stracone, celem reinkarnacji duszy jest wypełnienie zadania ,przejścia kolejnych szczebli umożliwiających osiągnięcie wyższego poziomu ewolucji i wiedzy, co będzie prowadziło naturalnie do ostatniego pryncypium: wiary ,iż dusza jest w stanie przekroczyć doświadczenie ludzkiej egzystencji.

 

Kategorie:

Metafizyka

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl