Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
ABC MĄDREJ KOBIETY
Autor:
Usunięty Ekspert

Każda z nas ma w sobie mądrość. Musi tylko tę mądrość z siebie wydobyć.
Każda z nas zasługuje na uznanie, miłość, szacunek, szczęście.


 

Oto ABC mądrej kobiety. Dla Was Panie, abyście spojrzały na siebie z innej perspektywy i zaczęły doceniać własną wartość.

1. Zadbaj o własny kawałek przestrzeni. O to, by w domu i w pracy mieć swój ulubiony fotel, biurko, książki, ukochany kubek. Pamiętaj, że to twoje rzeczy i nikt nie ma prawa korzystać z nich bez twojej zgody.

2. Zastanów się, kim naprawdę jesteś, kiedy odrzucisz wszystkie życiowe role: matki, żony, przyjaciółki, pracownika, dziecka swoich rodziców? Poczuj swoją wyjątkowość, niepowtarzalność, niezależność. Nie chodzi o to, byś przyjęła kolejną rolę, tym razem buntowniczki i indywidualistki. Są sprawy, poglądy, potrzeby, które w pełni świadomie, w zgodzie ze sobą, dzielisz z innymi. Ale masz też prawo do swojego zdania, swoich poglądów, obrony własnego: "nie".

3. Ilekroć ktoś cię o coś prosi, daj sobie czas, by poczuć, czy rzeczywiście chcesz, możesz, masz ochotę to zrobić. Jeśli nie, odmów, spokojnie, ale stanowczo, bez poczucia winy, bez tłumaczenia, bo tylko winni się tłumaczą.

4. Zamiast narzekać, że wszystko jest na twojej głowie, powiedz: "Jestem zmęczona, nie dam rady tego zrobić, potrzebuję czasu dla siebie". Naucz się rozdzielać swoje obowiązki. Zamiast liczyć, że szef, partner, przyjaciółka domyślą się, że masz za dużo obowiązków, że potrzebujesz pomocy, powiedz im o tym.

5. Pielęgnuj swoje zalety, ale nie wypieraj także swoich wad. Każdy jej ma. Jeśli z nich korzystasz, rób to w pełni świadomie np. zdarza ci się kłamać, każdemu się zdarza i czasami kłamstwo nam się po prostu opłaca. Tobie również i nie ma w tym niczego złego,pod warunkiem, że nikogo tym nie krzywdzisz i weźmiesz odpowiedzialność za konsekwencje.

6. Pielęgnuj swoje sekrety, masz do nich prawo. Nawet w najbardziej bliskich relacjach, strzeż własnej intymności. Sama podejmuj decyzję komu i na ile możesz zaufać. Dzięki temu rzadziej będziesz narażona na zranienia.

7. Rób sobie drobne przyjemności. Pytaj samą siebie, czego potrzebujesz, co sprawiłoby ci przyjemność, jaki prezent podarowałabyś samej sobie. To nie muszą być rzeczy materialne, ale np. leniwe popołudnie spędzone z książką, czy wypad do kawiarni z przyjaciółką.

8. Od czasu do czasu stawaj przed lustrem i powtarzaj na głos: "Jestem wspaniała. Zasługuję na wszystko, co najlepsze".

 Pozdrawiam Wszystkie Wyjątkowe Kobiety,
Julia Santi - życiowy doradca, jasnowidz

Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało

KOMENTARZE:

wodnaptaszyna ocena5
(2012-09-26 08:33:56)
cudowne przypomnienie tego, o czym często zapominamy...
Solanż ocena5
(2011-07-22 23:06:17)
Pozdrawiam i dziękuję, wszystkie jesteśmy wyjątkowe i mądre tylko czasami trochę pogubione/Solanż
Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl