Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
RELACJE - odcinek 3 ... Kto rozdaje karty? Czyli jaki jest podział ról w związku?
Autor:
Usunięty Ekspert

Kochani, co tydzień zaprezentuję Wam porcję dobrej lektury z zakresu RELACJE MIĘDZYLUDZKIE. Można to również potraktować jako pakiet cennych porad od wróżki... które otrzymujecie Państwo za darmo. Życzę przyjemnej lektury. Dziś cz. III lekcji...


lovels

ROZDAWANIE KART

Kobieta i Mężczyzna

Już od zarania dziejów, aż po dalsze epoki, kobiety i mężczyźni pełnili określone role. Podstawową rolą mężczyzn było zapewnienie bezpieczeństwa i bytu rodzinie. Kobiety z kolei miały za zadanie rodzić dzieci i zadbać o ciepło domowego ogniska.

Wraz z rozwojem cywilizacji, ten rodzaj modelu życia zaczął się po mału zacierać. Kobiety zaczęły domagać się większej ilości praw, co doprowadziło do pojawienia się ruchów feministycznych. Kobiety nie chciały ograniczać się tylko do roli matek, ponieważ stać je było na znacznie wiecej - zarówno kiedyś, jak i TERAZ!

Długie lata męskiej dominacji utwierdzały mężczyzn w przekonaniu, że są mądrzejsi i lepsi od kobiet. Niestety, w taki sposób, powstały stereotypy, które są dość powszechne nawet dziś...

 

PARTNERSKIE RELACJE I PODZIAŁ OBOWIĄZKÓW

Od początku XX wieku ludzie dojrzewali do związków opartych na wzajemnym partnerstwie, gdzie notabene obowiązki domowe należały do OBOJGA partnerów. I co jest wspaniałe? Okazuje się, że płeć, pozycja społeczna czy dochody - nie przeszkadzają mężczyźnie w domowych obowiązkach, tak samo - jak kobiecie - rodzenie dzieci nie przeszkadza w robieniu zawodowej kariery. Obecnie MAŁŻEŃSTWO można porównać do FIRMY... też prowadzi swoja własną politykę.

W związku najważniejsze jest porozumienie, sztuka kompromisu oraz prowadzenia rozmów... Dialog to coś, co zostanie Wam na starość, dlatego pamiętajcie - jak już dziś ważna jest umiejętność "Rozmawiania ze sobą".

Kiedyś zapytały mnie zaprzyjaźnione klientki - czy związek powinno budować się na zasadzie przeciwieństw, które się przyciągają? Nic bardziej mylnego. To podobne przyciąga podobne - wtedy można razem współbrzmieć, jak orkiestra... Przeciwieństwa na początku mogą fascynować, bo z jednej strony oboje partnerów w pewien sposób "uzupełniają się", ale mimo to - z czasem ów przeciwieństwa zaczną przeszkadzać, (jeśli jedno na przykład jest pedantem, a drugie bałaganiarzem) i zrodzi się wówczas żal, wzajemne pretensje.

Osobiście jako człowiek - wierzę w teorię PODOBIEŃSTW (podobne przyciąga podobne), a nie w teorię PRZECIWIEŃSTW. Wróżąc tyle lat spotykałam w swojej profesji różnych ludzi. Zdecydowanie większy sukces wróżę związkom, opartym na zasadzie podobieństw. Szczęśliwy związek jest możliwy wówczas, gdy OBOJE - Razem patrzycie w jednym i tym samym kierunku. Wasze poglądy i decyzje nie mogą się znacznie rozbiegać. Wspólne zapatrywanie się na życie, dom, rodzinę, przyszłość - to szansa na udane relacje. Możecie słuchać różnej muzyki i możecie mieć różny gust "kolorystyczny", czy też lubić różne marki samochodów. Ale w kwestii POLITYKI związku - musicie mieć (mentalnie i duchowo) z sobą wiele wspólnego, aby przetrwać - tak dobre, jak i trudne chwile...

CZY ISTNIEJE ZŁOTY ŚRODEK?

Trudno mówić tutaj o typowych rolach, jakie ma spełniać kobieta czy mężczyzna w dobie równouprawnienia. Jedno na pewno pozostanie bez zmian - to kobiety będą rodzić. Reszta obowiązków - to kwestia dogadnia się. Najważniejsze jest, by partnerzy wspierali się i ufali sobie.

 

Moje recepta? ZŁOTY ŚRODEK W PODZIALE RÓL?

 

Postępować tak, aby kobieta nie zatraciła swojej kobiecości, a mężczyzna - mógł się czuć mężczyzną. Prawda jest jednak taka, że w tej chwili (XXI wiek) to nie mężczyźni, a kobiety rozdają karty...

 

Wasza Wróżka

Julia Santi

Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl