Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
KOLORY - leczą...
Autor:
Usunięty Ekspert
Leczenie i uzdrawianie kolorami...

teczowa

Ajurwedyjskie leczenie kolorami- Chromoterapia polega na stosowaniu różnych barw w leczeniu stanów chorobowych ciała i umysłu. Z punktu medycznego nie jest do końca wyjaśnione w jaki sposób kolory wpływają na nasz organizm. Uzdrowienia kolorami znano już w starożytnych Indiach, Chinach i Egipcie. Dziś, powracając do natury, chromoterapia odzyskuje należne jej miejsce wśród stosowanych sposobów leczenia. Każdy kolor posiada właściwą mu energię i właściwości, którymi emanuje. Leczenie kolorami (chromoterapia, koloroterapia) jest znane i praktykowane od starożytności. Kolory pobudzają i uspokajają, przywracają równowagę i harmonię w organizmie człowieka. Każdy kolor oddziałując na psychikę może wywołać silniejsze lub słabsze reakcje fizyczne, przyczynić się do złagodzenia objawów lub usunięcia dolegliwości. Każda barwa emituje określoną częstotliwość drgań, podobnie jak komórki ludzkiego ciała. Jeśli jesteśmy zdrowi, ta częstotliwość jest stała. W wielu klinikach na świecie wykorzystuje się już energetyczne właściwości barw. Terapia kolorem wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego, oddechowego, nerwobóli, migren, schorzeń kręgosłupa i nerek, dolegliwości kobiecych, nerwicy i depresji psychicznej. Gdy chorujemy, energia naszego organizmu ulega zakłóceniom i odpowiednia dawka właściwych kolorów pomaga nam wrócić do normalnego stanu. Leczenie kolorami to przywracanie i utrwalanie właściwych proporcji pomiędzy wszystkimi kolorami jakie powinny być zachowane w organizmie.

Każdej barwie w ajurwedyjskim leczeniu kolorami (chromoterapii) przypisywane są odpowiednie właściwości:

KOLOR CZERWONY – to kolor najbardziej pobudzający i uważany za barwę miłości. Jest to kolor najbardziej ogrzewający, pobudzający i energetyzujący. Kolor ten "ogrzewa" krew w tętnicach, ożywia ją i przyspiesza krążenie, podnosi ciśnienie krwi, leczy z chorób krwi, leczy z chorób wątroby, z chorób skóry, jest pomocny przy leczeniu nadmiernego wychudzenia organizmu i braku apetytu. Pomocny przy leczeniu z reumatyzmu, gruźlicy, łupieżu, chorób gośćca i paraliżu. Podnosi temperaturę ciała, zabliźnia źle gojące się rany i przyspiesza ich gojenie.
Kolor czerwony wzmacnia organizm, wzmacnia siłę woli i odwagę, pomaga pokonać poczucie bezsiły w obliczu trudności, pomaga pokonać człowiekowi depresję i melancholię. Rozgrzewa organizm, ożywia, wzmacnia podnosi wydolność seksualną i budzi siły witalne, podnosi temperaturę ciała.
Nadmiar koloru czerwonego – sprzyja rozprzestrzenianiu się komórek rakowych, czerwień zablokowana w jakimś z organów u osób nerwowych powoduje ataki agresji, złości, stany szału oraz nowotwory (guzy rakowe).
Niedobór koloru czerwonego – osłabia aktywność psychiczną wytwarzając stany apatii, bierności, bezwolności i pustki psychicznej.

KOLOR POMARAŃCZOWY - to kolor witalności i ciepła. Sprzyja rozwojowi procesów życiowych, podtrzymuje przy życiu. Pozytywnie wpływa na układ oddechowy i procesy trawienia, zwalcza chroniczną bezsenność, zalecany przy osłabionej pracy serca, astmie, bronchicie i epilepsji. Nastraja optymistycznie i mobilizująco.
Kolor pomarańczowy jest też kolorem wstrzemięźliwości, umiaru, celibatu, sublimacji ego. Kolor pomarańczowy nastraja optymistycznie, odbierany jest jako kolor ciepły i bezpieczny. Dodaje odwagi i reguluje pracę serca, łagodzi objawy astmy, epilepsji. Leczy się nim choroby trzustki, żołądka i wątroby oraz choroby reumatyczne.
Nadmiar koloru pomarańczowego – daje wzrost siły egoizmu i indywidualizmu, wyłączności.
Niedobór koloru pomarańczowego – czyni z człowieka nieudacznika, słabego, wywołuje syndrom ofiary.

KOLOR ŻÓŁTY - to kolor poznania, wiedzy, mądrości, inteligencji. Budzi inteligentne zrozumienie, oczyszcza mózg działając korzystnie na jego pracę przez co poprawia procesy logicznego myślenia, poprawia pamięć i wzbogaca intelektualnie, działa inspirująco i pobudzająco.
Leczy z chorób dróg oddechowych: kataru, kaszlu, bólu gardła, zapalenia zatok, przeziębień i grypy. Korzystnie działa na cały system trawienny, stymuluje pracę takich narządów jak: trzustka, wątroba, śledziona. Poprawia stan skóry, ułatwiając jej oddychanie, jest pomocny w leczeniu  problemów menopauzy.
Kolor żółty wzmacnia mięśnie i pobudza przemianę materii, dobrze działa na niektóre schorzenia skórne i rozstępy, reguluje system nerwowy, wspomaga leczenie cukrzycy, nerek. Pomaga przy przeziębieniu. Bardzo pomocny przy leczeniu niestrawności i zaparciach. Usuwa objawy pieczenia oczu, kłucia i zjawiska "rozlewania się liter". Kolor żółty chroni przed „złym okiem” i urokiem, odstrasza wszelkie złe i ciemne energie, które powodują osłabienie i choroby organizmu.
Brak koloru żółtego powoduje słabą pamięć i bezrozumność!

KOLOR ZIELONY – to kolor przyrody, uspokajający, odprężający, uspokajający, dający uczucie równowagi i harmonii dla umysłu i ciała, dlatego też ma bardzo duże znaczenie dla leczenia chorób układu nerwowego. Kolor zielony pomaga w leczeniu z depresji, chorób nerwowych, pomaga w leczeniu bólu głowy, reguluje pracę serca, likwiduje zatory w naczyniach krwionośnych. Bardzo silnie działa na psychikę, ośrodki nerwowe, powoduje wzmożenie koncentracji, ułatwia percepcję zmysłom. Doskonale reguluje ciśnienie krwi, jest pomocny w przypadku leczenia migren, grypy, chorób wątroby, wrzodów żołądka i chorób nowotworowych.
Kolor zielony przywraca równowagę, odpręża, uspokaja, jest idealny na skołatane nerwy, przywraca spokój i harmonię. Dodaje pewności siebie i uspokaja, zalecany jest głównie przy dolegliwościach związanych z przemianą materii, układem krążenia i pracą serca.
Kolor zielony dodaje uczucia empatii, budzi intuicję serca, daje zrozumienie i budzi wyrozumiałość, sprzyja wypoczynkowi i relaksacji. Kolor zielony dodaje witalności, żywotności, energii, wigoru, a także budzi odwagę i bohaterstwo.
Nadmiar i niedobór koloru zielonego pozbawia organizm możliwości eliminowania substancji toksycznych i trujących.
Nadmiar zieleni rodzi przewrażliwienie!

KOLOR NIEBIESKI - według ajurwedy to podstawowa barwa lecząca z bólu i kojąca, łagodząca wszelkie cierpienie. Kolor niebieski uspokaja wzburzone myśli i uczucia, sprowadza spokojny i głęboki sen, działa ochładzająco, dlatego jest wskazany we wszelkich stanach zapalenia i gorączki. Kolor niebieski leczy ze schorzeń gardła (chrypka, zapalenie strun głosowych). Łagodzi mocno dolegliwości bólowe dlatego terapia tym kolorem jest stosowana przy dolegliwościach reumatycznych, kontuzjach i zwichnięciach. Zwiększa produkcję białych ciałek krwi, uśmierza ból, wykorzystywany jest więc do znieczuleń miejscowych i dogłębnych, zatrzymuje krwawienie. Jest kolorem ochładzającym mającym silne w właściwości uspokajające, posiada również działanie uaktywniające procesy wewnątrzkomórkowe, działa korzystnie na tkankę łączną, śluzówkę, płyny surowicze i limfę. Przy pomocy koloru niebieskiego można leczyć z chorób żółtaczki, rozstroju żołądka, biegunek, wymiotów, zapalenia jelit. Kolor niebieski działa korzystnie na tkankę łączną, śluzówkę, płyny surowicze i limfę, reguluje przemianę materii, układ krążenia, pracę serca, leczy z chorób uszu i chorób pęcherza, a także z astmy, ischiaszu, lumbagii i podobnych dolegliwości. Kolor niebieski eliminuje egotyzm, wzmacnia wiarę, ufność, czystość, usuwa nieczyste myśli, nieufność, niewierność i krytycyzm, a także przywraca zdolność widzenia i słyszenia, leczy z chorób słuchu i mowy (jąkanie). Kolor niebieski jest kolorem w którym komórki rakowe nie mogą się rozwijać. Osoby chore na raka i chcące się wyleczyć powinny jak najczęściej wpatrywać się w błękit nieba oraz używać niebieskiej żarówki. Niebieski kolor rodzi czyste i pobożne uczucia, wzmaga religijność, daje autentyczną nabożną i wzniosłą ekstazę. Budzi duchowe aspiracje!
Nadmiar koloru niebieskiego daje osobowość bezinteresowną, którą łatwo wykorzystać, a także zobojętnienie na ból i cierpienie własne i cudze. Może wywołać infantylną naiwność i bezczynny błogostan. Niedobór koloru niebieskiego powoduje obniżenie tolerancji na ból i cierpienie, hipochondrię, daje wrażenie cierpiętnictwa.

KOLOR INDYGO
- to kolor neutralizujący wszelki ból i cierpienie, pomocny w leczeniach z chorób oczu, górnych dróg oddechowych, migreny, pomaga zwalczać zatrucia oraz stany zapalne uszu, nosa i gardła. Kolor indygo budzi stan nieświadomej szczęśliwości, daje moc kontrolowania psychiki. Naświetlania tym kolorem pomagają też w leczeniu schorzeń psychicznych. Kolor indygo daje spokój, pacyfikuje wszelkie zło.

KOLOR FIOLETOWY - to kolor ducha, przebaczenia i wybaczenia; uwolnienia od cielesności i fizycznego ciała. Kolor fioletowy działa szczególnie korzystnie na system nerwowy i wskazany jest dla osób zajmujących się pracą twórczą, którzy są często w stanie stresu i napięcia, przeciwdziała bezsenności, uśmierza newralgiczne bóle głowy, oczyszcza i ożywia krew. Stosowany w leczeniu z ciężkich chorób zakaźnych, reumatyzmu i epilepsji. Kolor fioletowy stosuje się w leczeniu blizn, cellulitisu, łagodzi objawy bezsenności, napięcia oraz stresu, reguluje wydzielanie hormonów. Kolor fioletowy jest kolorem skruchy.
KOLOR BIAŁY - (Światło słoneczne, dzienne) usuwa ciemność, przygnębienie i depresję. Kolor biały jest kolorem ogólnoleczniczym. Działa ogólnie harmonizująco i tonująco, zapewniając równowagę w organizmie. Pobudza organizm do walki z chorobą oraz uaktywnia czynniki odpornościowe organizmu. Największym źródłem koloru białego jest słońce, dlatego kąpiele słoneczne działają ogólnie aktywizująco i wzmacniająco! Kolor biały to Krew Życia, energia życia; przyspiesza procesy życiowe i wzmaga tempo życia. Należy używać tego koloru czerpiąc go ze słońca w pogodny, jasny dzień.
Kolor biały, słoneczny - usuwa mroki, rozjaśnia i wysubtelnia inne barwy, usuwa złe skłonności, wysubtelnia.
Kolor biały, księżycowy – rozwija intuicję, jasnowidzenie, i charyzmę. Oczyszcza i otwiera psychikę, sprzyja długiemu życiu i nieśmiertelności.
Biały kolor (światło) gwiazd – daje kosmiczną wiedzę. Biały kolor (światło) świtu – przynosi wszelką wiedzę, gnozę.

kolory
Kategorie:

Poznanie, Praca nad sobą, Porady życiowe

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl