Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
SIEDEM KOLORÓW - zdrowie i uroda
Autor:
Usunięty Ekspert

KOLORY TĘCZY

Witam serdecznie Państwa. Dzisiejszym zagadnieniem, któremu się przyjrzymy będzie znaczenie siedmiu kolorów.

 

 

Otóż nasz organizm posiada nie tylko formę fizyczną, chemiczną, ale i energetyczną, o czym  wspomniałem w poprzednim artykule na temat "Aury". Dziś rozpatrzymy możliwości światła i jego właściwości.

Światło jest jednym z wielu energii, które daje nam  energię do życia i funkcjonowania. Ma moc uzdrawiania naszego organizmu; zapobiega starzeniu się i nasyca go siłodajną energią. W  przeszłości używano wiedzy o kolorach. Dzięki temu przywracano równowagę i harmonię. Łagodzono stany zapalne organizmu i przywracano do zdrowia cały organizm. Były to stare metody uzdrawiania ciała i duszy człowieka. Światło to jedyna wielka kosmiczna energia niosąca z jednej strony życie, a z drugiej zagładę. Ta pierwsza jest naturalną ochroną naszego organizmu, który posiada właściwości energetyczne. Światło widma słonecznego lub gwiezdnego posiada kilka zasadniczych barw. Są to kolory siedmiu barw. Te kolory posiadają możliwości uzdrawiające nasz organizm; napełniają nas m.in. zdrowiem. W leczeniu kolorami używa się białego światła słonecznego na całej szerokości barw, czyli długości fali widma świetlnego.

Noszenie kolorów jest naszą potrzebą duchową. Kiedy nasz organizm postrzega niedobór jednego z nich, szukamy alternatywnego koloru, aby poprawił się nam na przykład humor, stan zdrowia ( ucieczka przed przygnębieniem), czy inne  problemy ze zdrowiem. Niewielu z nas wie, że kolor powinno się również wdychać. Oznacza to, że możemy dzięki stosowaniu np. kadzidełek różnego rodzaju i innych środków zapachowych dostarczać do organizmu widmo słoneczne w postaci konkretnych kolorów, bądź jednego głównego - białego światła. Ciało i umysł potrzebuje ich jak normalnego pożywienia. I tu można powiedzieć, że większość produktów żywnościowych można naświetlać widmem światła słonecznego, lub poszczególnymi kolorami. Każdy kolor posiada inną energię i właściwości. Nasz umysł również ma właściwości do tego, aby kolory widma słonecznego były przyswajane.

Przy uzdrawianiu kolorem ważne jest stosowanie pozytywnego myślenia z wizualizacją. Pomaga to na osiągnięcie właściwego efektu w otrzymaniu właściwej dawki dla naszego organizmu. Nie ma tu możliwości „przeholowania”, ponieważ nasz organizm sam dobiera sobie ilość potrzebną do regeneracji całego organizmu. Możemy również poprzez świadome działanie sterować tak, aby odpowiednie organy otrzymywały je, a inne nie, lub przenosić to światło koloru do odpowiedniego miejsca w naszym organizmie. Nasz umysł i duch jest tak stworzony, aby miał możliwość przyswajania energii na wyższym poziomie świadomości. Przy przyswajaniu kolorów do naszego organizmu ważne jest, aby całe ciało i umysł był wolny od wszelakiego zewnętrznego hałasu. W trakcie pobierania kolorów można, a nawet zaleca się zastosowanie spolaryzowanego światła widma słonecznego. Jedną z takich kuracji jest stosowanie woreczków z solą jodowaną, naładowanych światłem dziennym słonecznym; można użyć poszególnych jej kolorów. Taka sól może być użyta np. do kąpieli.

Ważna jest także informacja dotycząca spożywania owoców i  warzyw.  Ponieważ w zimie nasze owoce są ubogie w witaminy i światło - nawet te sprowadzane w kontenerach z zagranicy np. cytrusy - można je energetyzować światłem słonecznym w ich naturalnych kolorach. I tak,  dla pomarańczy:  powinniśmy takie cytrusy oświetlić naturalnym kolorem tego owocu. Są dwie metody. Pierwsza polega na zastosowaniu naczynia o kolorze owocu, który będziemy spożywać. Inna metoda to zastosowanie naczynia przezroczystego, które przesłonimy szkłem kolorowym właściwym dla danego owocu. Wystawiamy takie naczynie lub szkło na działanie promieni słonecznych, promienie te przenikając nasze naczynia będą powoli odświeżały owoce, nadając im świeżość i smak.

TĘCZOWE ŚWIATŁO

Tym światłem widma słonecznego można energetyzować wodę. Nazywa się ta forma "słońcem całowana woda" ; można ją tak nazwać, bo jak Państwo zauważyliście słońce padające na powierzchnię wody migocze. W promieniach słońca odbijanego w wodzie pojawia się najwyraźniej kolor: jasny niebieski, fiolet ale przede wszystkim widmo słoneczne. Jest to najlepsze światło i najzdrowsze. Jego działanie jest skuteczne tylko wtedy, gdy znajdujemy się w jego zasięgu. Nieraz to światło powoduje, że robimy się śpiący i odprężeni. Czujemy się błogo. Mamy tu do czynienia z siłą kosmicznej wibracji świetlnej, która pokazuje nam swą osobliwą siłę. Można to światło porównać do światła niebiańskiego, ponieważ niesie ze sobą wszystko, co jest w nim zawarte - zdrowie.  Najlepszym pojemnikiem do kumulacji światła tęczowego każdego innego koloru jest stosowanie cukru mlecznego; cukier i sproszkowana guma arabska doskonale pochłania światło i je długo utrzymuje, nie wydalając na zewnątrz.

W następnym artykule opiszę pozostałe kolory i ich zastosowanie.

 

Wróżbita Serafin

Kategorie:

Poznanie, Porady życiowe

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl