Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
MUDRY-TAJEMNICZE GESTY
Autor:
Usunięty Ekspert

 

Słowo mudra oznacza gest. Jest to specjalny układ rąk i palców stosowany przez wtajemniczonych w różnych systemach religijno-filozoficznych od tysięcy lat.

 


 

Możemy je obserwować na świętych obrazach, ikonografiach buddyjskich, hinduskich, chrześcijańskich. Mało kto wie że na większości obrazów Jezus ma ręce ułożone w kształcie mudr. 

Mudry dzielimy na uzdrawiające, magiczne, lub służące do medytacji. Mają one wpływ na naszą energię, zdrowie, nastrój. Oczyszczają organizm, uspokajają, wzmacniają.

Poszczególne układy palców oddziałują na meridiany i centra energetyczne/czakry/. W działaniu tym, jak we wszystkim pomocna jest wiara. Dodatkowym wzmocnieniem mudr jest intonacja odpowiednich mantr. 

 

 

 

 

 

Poszczególne palce dłoni odpowiadają elementom:

1.kciuk-ogień,

2. palec wskazujący-powietrze,

3. palec środkowy-eter,

4. palec serdeczny-ziemia,

5.mały palec-woda


Brak równowagi tych elementów w naszym ciele powoduje choroby i szybsze starzenie. I tutaj właśnie pomocne mogą być mudry. Prostym sposobem na utrzymanie równowagi tych elementów jest łączenie opuszków kolejnych palców z czubkiem kciuka.


Ćwiczenie wykonujemy oboma rękoma jednocześnie przytrzymując kciuk z każdym palcem kolejno od kilku sekund do kilku minut. Pozycja ciała w tym ćwiczeniu jest obojętna /siedząca, leżąca, stojąca /, jednak kręgosłup powinien być wyprostowany.


W kolejnych artykułach przedstawię przykłady innych mudr.

 

SLAWWA


 

Kategorie:

Poznanie, Praca nad sobą, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl