Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
EENERGIA KOLORU CZERWONEGO
Autor:
Usunięty Ekspert

W poprzednim artykule pisałem o podstawi e życiodajnej energii naszego spektrum światła. Życiodajnej energii, która jest ukryta za zasłoną światła słonecznego. Postanowiłem, jak obiecałem Państwu opisać poszczególne kolory i ich znaczenie w przyrodzie i w terapii.

 

 

CZERWIEŃ

W przyrodzie mamy dużo czerwieni naturalnej. Należą do niej metale, które promieniują czerwienią własną, siłą fali radiowej. Są to takie metale jak: żelazo, rubidium, cynk, bizmut, miedź. Ciekawym jest, że miedź ma kilka innych aspektów koloru a mianowicie promieniuje ona dodatkowym pomocniczym kolorem fali radiowej, kolorem zielonym. Pozostałe metale opisane wyżej promieniują kolorem czerwonym o zmiennej barwie tego koloru. Istnieją inne kolory, które mają również możliwości emanacji czerwonym kolorem, ale o tym napiszę w następnym artykule.

Jeśli byśmy mieli stosować do terapii kolorem odpowiednie światła to ważne jest, aby światło to przechodziło przez szkło, które ma specyficzne właściwości. Mówię tu o szkle, które  musi posiadać domieszkę substancji gazowych zawartych w nim. Są to substancje gazowe typu: tlenek żelaza, potas, trójtlenek żelaza, węglan amonu, wodór, gaszone wapno, brom. Istnieją również  rośliny spożywcze posiadające emanację koloru czerwieni: nać i burak czerwony, rzodkiewka (dwa rodzaje), kapusta czerwona (zaraz po zbiorach), szpinak, sałata (różne rodzaje), owoce wiśni, czerwone winogrona, śliwki ciemne oraz inne owoce cytrusowe.

W naszym społeczeństwie występuje dużo zróżnicowanych dolegliwości i chorób. Są metody naturalnej terapii, która stosuje różne pomoce i środki terapeutyczne. Można stosować je jako dodatek to leczenia konwencjonalnego. Koloru czerwonego stosujemy do terapii w takich dolegliwościach jak: niedomaganie obiegu krwi, anemia, ułomności fizyczne, zmęczenie, zaziębienie, paraliż, niedorozwój itp. Wówczas kolor czerwony może wspomóc naszą terapię. Nie zastępuje żadnych leków, więc wizyta u lekarza zawsze jest ważna  i wskazana. Czerwień to wielki dawca i „ojciec” żywej energii i siły. Kolor czerwony przyśpiesza naprawę naszych komórek i pomaga w poprawie samopoczucia. Wspomaga fizyczną postawę człowieka.

„Najlepszymi siłami ożywiającymi krew jest Rubigas i Purpurgas. Czerwień ogrzewa. Ogrzewa krew w tętnicach, przeto przyśpiesza jej obieg. Największe skupienie promieni cieplnych (czerwień cieplna czyli promienie infra czerwone) położone jest, wg prof. R. Hunta, daleko poza czerwienią. Czerwień jest bardzo bogata w promienie cieplne. Jest alkaliczna, nieelektryczna, niewłóknista. Ma siłę panowania nad podstawową czakrą z siedmiu najwazniejszych. W sumie czakr - centr energetycznych człowiek posiada więcej. Najważniejszych jest tylko siedem. One to posiadają wielkie możliwości transportowania kolorów energii do naszego organizmu. Podstawowa czakra centrum coocygeslnym leży u podstawy kręgosłupa. Zwiemy ją niekiedy Kundalini; daje ona żywotność ciału fizycznemu, sprzyja procesom twórczym. Czerwień działa ożywiająco na cały organizm i centrum oraz podnosi nam adrenalinę; usprawnia system rozrodczy. Pod wpływem światła Rubilume (czerwonego) ciałka hemoglobiny rozmnażają się i przyśpieszają wzrost. Światło czerwieni powoduje, że nasz organizm powraca szybko do zdrowia i równowagi.” Opis pochodzi z książki SIEDEM KLUCZY DO LECZENIA KOLORAMI autora Rolanda Hunta.

W następnych rozdziałach opiszę Państwu poszczególne kolory, ich zastosowanie i możliwości.  Dla tych, co chcieliby  bliżej zapoznać się z literaturą, proponuję sięgnąć po książkę już cytowaną: " SIEDEM KLUCZY DO LECZENIA KOLORAMI  autora Rolanda Hunta.  Literatura trudna do osiągnięcia, ale bardzo polecana dla tych co chcieliby wprowadzić do terapii alternatywnych nowe sposoby na wspomożenie leczenia. W następnym odcinku dalszy ciąg o kolorze czerwonym i jego zastosowaniu w terapii tym kolorem.

 

Jacek Bombolewski

 


Kategorie:

Poznanie, Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl