Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Karta życia w Tarocie. MAG.

Aby poznać swoją kartę w Tarocie, KARTĘ ŻYCIA, mówiącą onaszych cechach, talentach i umiejętnościach, należy dokonać pewnego obliczenia przypominającego ustalenie naszej liczby w numerologii.
Kartę życia oblicza się na podstawie Wielkich Arkan, których jest 22.

Dokonaj podobnego obliczenia, jak przy ustalaniu, swojej liczby w numerologii. Od dwucyfrowego wyniku odejmij 22 , a dowiesz się jaką cyfrę masz szukać w talii Tarota. Karta , która ją posiada, jest Twoją kartą życia. Dowiedz się, co przedstawia.

Jeśli nie wiesz, jaką jesteś liczbą, możesz to obliczyć, dodając wszystkie cyfry w swojej dacie urodzin. Na przykład osoba urodzona 5 marca 1970 roku to  numerologiczna  7,  a jej kartą życia w Tarocie jest karta 3,  ponieważ:


5+ 3 + 1 + 9 + 7 + 0 = 25 (2+5 = 7- 22 = 3


w ten sposób obliczono dla tej osoby kartę życia, którą jest Cesarzowa.

Na kolejnych stronach znajdziecie Państwo karty Tarota z ich opisami w kontekście ustalonej przez siebie karty życia.

 

I. MAG (WIEDZIEĆ, CZYNIĆ)

Mag to pierwsza karta Arkanów Wielkich. Na ilustracjach tej karty można zobaczyć przewróconą 8, która jest  symbolem ezoteryki i nieskończonej mądrości. Symbol ten może być wyrażony w formie kapelusza lub jako Wąż. W Tarocie szwajcarskim (Swiss Tarot) liczba 8 widoczna jest w stroju maga. Na kartach, nad głową Maga widnieje "leżąca ósemka", czyli symbol nieskończoności, lub kapelusz Maga jest rysowany w formie znaku. Dwa węże gryzące siebie za ogony tworzą jego pas. One przypominają o tym, że na tym świecie wszystko się powtarza. Przed nim na stole leżą cztery przedmioty uosabiające cztery kolory Małych Arkanów: buława, kielich, miecz i denar. Symbolizują cztery żywioły: ogień, wodę, powietrze i ziemię, a także cztery pory roku oraz cztery stany ludzkiej świadomości: sen, nieprzytomność, czuwanie i transcendentalność.

  • Znaczenie Karty: karta wskazuje na początek drogi poznania. Głupiec przemienia się w gorliwego nowicjusza, który z pomocą żywiołów szuka drogi do wnętrza. Mag jest pełen samoświadomości; sądzi, że łatwo znaleźć drogę do wtajemniczenia. Tak naprawdę jest dopiero uczniem, któremu zagraża niebezpieczeństwo, iż stanie się kuglarzem. Jednak nazwa tej karty wskazuje, że dana osoba na początku dalekiej i trudnej drogi musi rozwinąć w sobie magiczne siły. W niektórych taliach wyraźnie zaznaczono, że Mag zwraca się ku wyższym, boskim siłom, które obdarzają go na drogę wielkimi możliwościami stania się równym Bogu. Każdy początek jest ryzykiem, ale kto nie ryzykuje, ten nie może zwyciężyć. Mag wydaje się jeszcze nieco skoncentrowany na sobie. Jego świadomość nie promieniuje jeszcze naturalną samoświadomością. Ale pierwszy krok jest zrobiony. Z Egiptu pochodzi mądre powiedzenie, że droga jest celem; w tym sensie Mag jest na właściwej drodze.
  • Znaczenie symboliczne: człowiek realizuje się w nieustającym działaniu. Znaczenie karty jest związane z psychiką człowieka, przede wszystkim z silną wolą i spontanicznością. Oznacza też pragnienie tworzenia, poznawania nowych spraw i ludzi, a także zamiłowanie do nauki. Brak pragnień lub aktywności prowadzi do upadku tak samo, jak działania wbrew sobie. Silna wola i pewność siebie oparte na rozumie i sprawiedliwości zaprowadzą człowieka na najwyższy szczyt i będą go strzegły przed wielkim niebezpieczeństwem. Karta ta wyraża symbolicznie  człowieka, jako moc aktywną i twórczą.
  • Cechy osobowości: umiejętność postępowania, twórcza inteligencja, poczucie własnej wartości, rozważna śmiałość i elokwencja. Umysł równocześnie intuicyjny i dedukcyjny, zdolny do analizy i syntezy. Tendencja raczej do obrony, niż do ataku. Dynamizm, entuzjazm, energia. Egoizm w sferze uczuć. Tendencje do poszukiwania wrażeń, przeżyć. Odporność na choroby (nawiązuje do układu oddechowego, nerwowego).
Kategorie:

Tarot

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl