Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Karta życia w Tarocie. CESARZOWA.

CESARZOWA

Cesarzowa,trzecia karta w Tarocie, prezentuje, to co ziemskie - szczodrość i płodność, w odróżnieniu do Kapłanki, która utożsamia nieświadomą część naszej świadomości. Karta przedstawia władczynię, urodziwą kobietę siedzącą na tronie. Na głowie Cesarzowa nosi koronę lub diadem, natomiast w rękach trzyma berło i niewielką tarczę z namalowanym na niej orłem. Berło w podniesionej dłoni demonstruje jej siłę i autorytet na Ziemi. Czasami trzyma też kłos żyta oraz jabłko stanowiące znak godności cesarskiej.Te symbole odnoszą się właśnie ku ziemskim zadaniom. Cesarzowa może być kartą matki, siostry, ale także szefowej lub innego kobiecego autorytetu. Wszystkie one są kobietami pełnymi dyscypliny, ale też dużego uroku; zadbanymi, pięknymi ,pewnymi siebie i swojej wartości. Cesarzowa niesie ze sobą dobrobyt, stabilizację w życiu i zapowiedź dużych profitów.

 

  • Znaczenie karty: nazwa karty i wizerunek przedstawionej na niej postaci wskazują na władanie i panowanie, co tyczy się przede wszystkim panowania nad sobą (tylko ten, kto zapanował nad samym sobą, może panować nad innymi). Karta ta wskazuje nie tyle na świat ezoteryki, mistyki co na ziemską rzeczywistość. Uczy nas, by dążąc ku niebu nie tracić gruntu pod nogami.  Liczba 3 wiązana z tą kartą ma wiele wspólnego z teoriami samego Pitagorasa, który uczył, że właśnie trójka to pierwsza liczba ziemska. Karta wskazuje także na współzależność Słońca, Księżyca i Ziemi. Kto chce podążać drogą poznania, nie powinien tracić z oczu ziemskiej strony naszego bytu.
  • Znaczenie symboliczne: Karta ta wyraża symbolicznie moc ewolucyjną płodnej natury. W swym podstawowym znaczeniu Cesarzowa reprezentuje siłę twórczej energii, która dana jest człowiekowi  do dyspozycji. U kobiety może ona zrealizować się na planie fizycznym (np. w postaci ciąży i wydania potomstwa) lub na planie mentalnym (rozwinięta twórczość intelektualna, przewodzenie w jakiejś dziedzinie). Cesarzowa reprezentuje zawsze krok naprzód i pomyślność dla podjętych działań.
  • Cechy osobowości: płodność, zmysłowość, miłość matczyna, uczuciowość, wiedza,  stanowczość, ambicja, przyjazny stosunek do ludzi, twórczość. Cechuje ją także: intuicja, praktycyzm, ukochanie natury, cierpliwość.
Kategorie:

Tarot

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl