Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Astrologia i jej wpływ na nasze życie
Autor:
Usunięty Ekspert

Skąd się wzięliśmy na Ziemi jako ludzie? Może z układu Hebry czy Atlanty, a może z Wenus? Pytam, bo mamy czasem tak różne cechy, jak byśmy byli z zupełnie innych planet albo układów słonecznych. Czasem trudno nam, mieszkańcom Ziemi się ze sobąporozumieć i zrozumieć siebie nawzajem. Podobno Święty Koran jest ostatnią "instrukcją", najwierniej zachowaną, która otrzymaliśmy z tamtego świata - z którego przybyliśmy.

Jest tam trochę wiedzy astrologicznej - dla tych, którzy potrafią to dostrzec. Spotkałam się z tym, że astrologowie świata islamu, wykorzystują swoją wiedzę w leczeniu chorób i uzdrawianiu. W ten sposób zwróciłam baczniej uwagę na ten sposób wnikania w ludzki los i wydał mi sie najdoskonalszy, lecz wymagający żmudnych obliczeń i znajomości oddziaływania planet na nas - ludzi. Pisał o tym pakistański emerytowany major - S.G.Khot w swojej książce "Astrology and Medicine". Astrologicznej terapii poświęcił swoje życie zawodowe. Napisał: "Księżyc włada umysłem - jeśli jego wpływy są silne w Twoim horoskopie, to możesz sie długo cieszyć życiem i zdrowym rozsądkiem. Słabośc energii witalnej powoduje Saturn w opozycji do Słońca i może powodować typowe choroby."

Nikt nie może uniknąć swoich karmicznych skłonności do pewnych chorób. Planety mają wpływ na życie człowieka i są odrazu w momencie urodzin dziecka, do odczytania. Można też określić zdolności, mocne i słabe strony człowieka już od momentu jego urodzenia. Biorąc też pod uwagę środowiskowe napięcia i stresy - jego układ planet w kosmogramie urodzeniowym, wskazuje na jakie choroby będzie podatny, i co go w życiu może spotkać.

"Duży wpływ Słońca gwarantuje zdrowy żołądek, kości, serce i mocną konstrukcję człowieka. Wpływ księżyca - zdrowe płuca, umysł, serce i nerki."  Wpływ Marsa daje żywotność i energię do walki. Mocny wpływ Jowisza będzie pomagał wyzdrowieć z każdej choroby itd. Mocna Wenus daje miłość. Nie wiem, jak tutaj narysować tę kwadratową mandalę majora Khota. Zresztą i tak europejski astrolog nie pojmie, o co tu chodzi, bo kosmogram ten jest w formie prostokątu, a domy są tu w większości trójkątami. Jednak znając indyjską metodę robienia kosmogramu, można dojść do tych samych wniosków.

Przedstawiony prostokątny kosmogram to, wg majora Khota,  układ planet kogoś, kto na pewno zachoruje na astmę. Ważne są: Wenus w siódmym domu, Księżyc w dziewiątym i Mars z Saturnem w dwunastym domu. Rahu w drugim a Khetu w ósmym. To nic, że rysunek jest inny w tej kulturze. Jednak jest dobry i przepowiada i wymierza wydarzenia ludzkiego życia od tysięcy lat. Tutaj, na Półwyspie Indyjskim astrologia jest popularną dziedziną wiedzy i ma też bardzo dużo publikacji. Większośc ludzi korzysta, albo chociaż spotkało się z astrologią przed własnym ślubem, lub po narodzinach dziecka. Po prostu tutaj chodzi się do astrologa przed ślubem, bo wszyscy wiedzą, że astrolog ostrzeże przed ewentualnymi przeszkodami, trudnościami.

Przecież my, ezoterycy dokładnie wiemy, jak bardzo każdy dzień jest pełen atmosfery z wpływu planet, i całego zodiaku. W czwartym wieku, Juliusz Firmikus Maternus uważał że astrolog rozważa związek i wpływ, jaki na duchowość człowieka wywierają ciała niebieskie. W zależności od tego, jaki sposób wywierają swój nacisk - stwarzają atmosferę do wojny, albo miłości a człowiek im ulega. Zresztą całe społeczeństwa ulegają takim wpływom, co tworzy atmosferę epok.

A tak prywatnie, to my też tworzymy kreowaną przez nas samych atmosferą - aurę i klimat wokół siebie. Nie musimy sie poddawać trendom. Są wartości, których jakaś przelatująca blisko "kometa niepokoju i głupoty" nie jest w stanie zburzyć, jeśli jej nie pozwolimy. Wiele zależy od nas samych. Można się przed tymi złymi wpływami jakoś obronić i im nie ulegać, albo chociaż zapobiegać.

Jak to wytłumaczyć, że intuicja i astrologia dochodzą do takich samych wniosków? Kiedyś wyśmialam cygańską dziewczynę, która zaczepiła mnie w tramwaju, bo wydawało mi się że głupoty plecie, i jeszcze chciała abym Jej za to załaciła. Później jednak, najbardziej mnie zdumiało, że dziewczyna powiedziała prawdę. Kosmogram powiedział mi to samo, co Ona i wszystko się spełniło. Nasz los jest gdzieś zapisany.

Taki talent intuicyjny może siegnąć gdzie chce i może przeczytać list bez otwierania koperty. Na tej samej zasadzie szczury uciekają z tonącego okretu, mimo że nie umieją wróżyć. Co to za energia? Pozwala nam w sposób niewyrozumowany poznać pewne realia i informacje. Układa potasowane karty tak, że mówią prawdę.

A niektórych prowadzi przez całe życie. Czego i Wam życzę.

Ajszamunawwar

 
Kategorie:

Poznanie, Wróżbiarstwo, Porady życiowe, Metafizyka

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl