Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Karta życia w Tarocie. CESARZ.

CESARZ

Cesarz, czwarta karta w Tarocie, symbolizuje ziemską władzę oraz odnosi się do pierwiastka materialnego w człowieku; ucieleśnia strukturę i porządek. Cesarz wyposażony jest w hełm i zbroję co oznacza jego psychiczną odporność, niewzruszoność, stałość poglądów. Dzięki swojej sile i wytrwałości osiąga zamierzone cele. Jako władca dzierży w swoim ręku berło, mając pieczę nad strukturami społecznymi. Odnosi się też do patriarchalnego obrazu ojca – odpowiedzialnego i sumiennego.

 

  • Znaczenie karty: Cesarz wskazuje na autorytet. Może to się donosić do tych, którzy są ślepo zapatrzeni w autorytety, dogmaty;  albo do tych, którzy sprawują funkcje wymagające autorytetu, uosabiają go. Karta wskazuje więc na wszystkich przełożonych i „panujących”, „decydujących”.  Osoba sprawująca władzę lub funkcje przywódcze musi posiadać autorytet, wzbudzać szacunek. Choć Cesarz uosabia jednokierunkowe kierownictwo w życiu, to do mądrego kierowania państwem potrzebuje doradców ( w postaci Cesarzowej, Kapłana). Karta może nawiązywać także do danej sytuacji życiowej, w której musimy podjąć mądrą decyzję; wykazać się logiką i rozsądkiem.
  • Znaczenie symboliczne: Karta ta wyraża symbolicznie aktywną siłę materii. Cesarz i Cesarzowa przedstawiają  dwa bieguny świata materialnego, w którym  Cesarzowa zwraca szczególną uwagę na własny rozwój, a Cesarz realizuje swą aktywność w materii. Posiada on energię niezbędną do urzeczywistniania swoich planów, zamierzeń. Biorąc pod uwagę stronę użytkową tej karty  to nawiązuje ona do praktycznych wiadomości i użytecznych rad.
  • Cechy osobowości: wytrwałość, nieustępliwość, zrównoważenie, inteligencja. To człowiek z inicjatywą, który umie podporządkować sobie innych ludzi. Potrafi  korzystać z własnych i cudzych doświadczeń,  dzięki czemu udaje mu się dokonywać prawidłowych wyborów. W życiu kieruje się zasadami i przestrzega prawa. Cechuje go stałość, zrozumienie, zmysł praktyczny. Posiada  instynkt władzy. Skłonność do nadużywania energii i dużych ambicji często odbija się na ciele Cesarza w postaci stresu.

 

Kategorie:

Tarot

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl