Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Okulary, konieczność a może ozdoba?
Autor:
Róża

Okulary... Ich kształt, kolor działają na Twoją korzyść lub przeciw "w oczach innych". Neutralne, nie rzucające w oczy okulary są najwłaściwsze, odpowiednie do pracy. Jasne, delikatne kolory to to, na co powinnaś zwrócić uwagę. Oprawa z tworzywa winna być przezroczysta. Szkła bezbarwne. Prostokątny kształt, lub owalny będzie odpowiedni. Oprawki małe. Duże oprawki są odpowiednie do okularów przeciw słonecznych. Jeżeli nie chcesz, by okulary były zbyt widoczne,  to znakomicie sprawdzą się te z metalową oprawką, lub z przezroczystego tworzywa.

Jeżeli chcesz by Twoje spojrzenie było "dramatyczne" poszukaj i dobierz oprawki asymetryczne, kanciaste. Nie są funkcjonalne, ale na pewno "wyróżnisz sie z tłumu".  Jest jeszcze "coś", a mianowicie s z k ł a  k o n t a k t o we. Jest wiele typów, ale rady trzeba zasięgnąć u specjalisty. Wracając jednak do oprawek okularów, to odcienie granatu, szaroniebieskie są neutralne zaś róż, brzoskwinia to kolory kobiet, które chcą podkreślić swoją kobiecość. Kolory czerwieni dodają twarzy dynamiki /nie przy cerze z popękanymi naczynkami/.

A teraz szkła, jeżeli oczy są bardzo wrażliwe na światło noś szkła, których zabarwienie wynosi więcej niż 15%. Pamiętać należy, że kolorowe szkła postarzają optycznie. o k  u l a r y  s ł o n e c z n e- używaj szkieł wysokiej klasy... Nie każdy ciemny kolor chroni  przed promieniowaniem. Nie kupuj na straganach, a w zakładach optycznych. Każde okulary to unikat. Tani importer nie zapewni takiego komfortu.

Reasumując, d b a j  o  o c z y... Wszak muszą ci starczyć do końca życia, a starzeją sie razem z nami...Należy im sie od nas odrobina luksusu i kropelki ze świetlika....

*Róża*


Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl