Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Ascendent w znaku

Nie każdy wie, że oprócz znaku słonecznego, każdy z nas  posiada również swój ascendent. Co to takiego?

 

Ascendent to w astrologii punkt ekliptyki, który wschodzi w określonym momencie i miejscu na Ziemi. Osoby zajmujące się pisaniem horoskopu odczytują jego położenie, co wnosi dodatkową wiedzę o nas i może wyjaśnić wiele zawiłości naszej osoby.

W ciągu roku Ziemia okrąża Słońce, ale codziennie wykonuje również obrót wokół własnej osi. Na przestrzeni jednej doby, w różnych miejscach na świecie punkt wschodu Słońca stopniowo przemieszcza się. Na podstawie odpowiednich wyliczeń: daty urodzenia, pory dnia i miejsca urodzenia, ustalić można dokładną pozycję wschodzącego Słońca w chwili narodzin. Jest to o tyle ważne i potrzebne, że znak (z dwunastu znaków zodiaku},  który w tym momencie ukazuje się na wschodnim horyzoncie, to właśnie ascendent.

Położenie w jakim znajduje się ascendent uzależnione jest od dokładnego czasu i współrzędnych geograficznych danego zdarzenia (np. narodzenia człowieka).

Jeśli ktoś np. urodził się 14 kwietnia o wschodzie Słońca, to jest „podwójnym” Baranem, gdyż ma Słońce w znaku Barana oraz ascendent jako Barana; to wzmacnia wpływ tego znaku na osobowość.

Przy pewnym uproszczeniu można założyć, że przeciętnie co około dwie godziny nad wschodnim horyzontem pojawia się nowy znak zodiaku. To znaczy, że  w tym samym  czasie zmienia się również ascendent.

Astrologiczne źródła wiedzy przedstawiają ascendent jako jeden z najważniejszych i najbardziej znaczących punktów w horoskopie. Ma on wpływ na wygląd człowieka, jego osobowość, pierwsze wrażenie wywierane na innych.  Wpływa nawet na nastrój, jaki panuje w czasie naszych narodzin.

Znajomość tego, jaki jest nasz ascendent odgrywa duże znaczenie, kiedy rozpatrujemy własne lub czyjeś dzieciństwo, doświadczenia rodzinne, szkolne, przyjaźnie… Związane jest to z tym, że te najwcześniejsze oddziaływania „drugiego – dopełniającego znaku” skłaniają nas do określonych zachowań.

Gdy wydaje nam się, że jesteśmy w jakiś sposób nietypowi dla swojego znaku słonecznego , i nie wszystkie informacje związane z jego opisem zgadzają się z naszą osobowością, usposobieniem, to przyczyną tego może być znaczący wpływ ascendentu.Czasami cechy osobowości i schematy zachowań mogą mieć silniejszy związek z ascendentem niż ze znakiem słonecznym. W zależności od tego, czy jest to znak słoneczny, czy znak ascendent, jego natura może zadziwiająco się różnić…

 

Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnego astrologa, który napisze  dla nas horoskop i wtedy poznamy ascendent swojego znaku. Być może wiedza o nim odpowie na pytania, na które wcześniej nie znaliśmy odpowiedzi.

 

Kategorie:

Poznanie, Wróżbiarstwo

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl