Agnelya
Związki gejowskie i heteroseksualne są takie same. Jest tylko jedna różnica - tutaj jest dwóch facetów. Jednak ogólnie rzecz biorąc jest to takie same życie pod każdym względem; tak samo kochają, przeżywają emocje; też dotykają ich zdrady i rozstania. Borykają się z podobnymi problemami i z tym najgorszym- brakiem tolerancji. W Polsce reakcja otoczenia na informację, że ktoś jest gejem przysparza wiele problemów. Często bywa, że od takich osób odsuwają się najbliżsi: rodzice, rodzeństwo; tracą przyjaciół, a niekiedy pracę albo są w niej prześladowani. Największym jednak problemem jest brak tolerancji otoczenia w małych aglomeracjach -nie jest to akceptowane przez społeczeństwo. W większych miastach sytuacja wygląda nieco lepiej jednak nie wszyscy mogą się afiszować oficjalnie swoim homoseksualizmem, ponieważ pełnienie pewnych funkcji w społeczeństwie i bycie homoseksualistą w oczach obywateli byłoby niedopuszczalne, jak również wychowywanie dzieci przez dwóch homoseksualistów.
Chociaż reakcje otoczenia są bolesne, to jednak te osoby próbują funkcjonować, organizują gay Pride Parade po to by zamanifestować, że Oni są pełnowartościowymi obywatelami kraju, mają takie same uczucia i wolno im kochać po swojemu. Wiele gejów to artyści, malarze, poeci i wybitne osobistości ze świata artystycznego; styliści mody, projektanci; Ci ostatni coraz częściej pokazują się publicznie by inni mogli dostrzec w nich zwyczajnych ludzi, a nie tylko stereotypy. Dzięki nim wiele osób ma odwagę przyznać się do swojej inności i nie zmuszać do życia w kłamstwie ,a przez to krzywdzić innych.
Dlatego żyjmy i pozwólmy innym żyć po swojemu i nie oceniajmy nikogo przez pryzmat orientacji seksualnej. Pamietajmy, że orientacja seksualna nie jest kwestią wyboru, to geny odpowiedzialne za budowę i funkcjonowanie części mózgu decydują o orientacji seksualnej i tkwią w ludzkim DNA.
Porady życiowe, Płeć i ciało, Historie z życia