Poleć znajomemu

Wpisz poniżej adres email znajomego, aby polecić mu tę stronę!
Możesz wpisać kilka adresów, rozdzielając je przecinkami


Podpisz się, aby twój znajomy wiedział od kogo jest wiadomość:

Tekst załączony do wiadomości


wizytauwrozki
Newsletter
Menopauza- pielęgnacja ciała i terapia hormonalna
Autor:
Róża

Okres menopauzy trwa ok. 8 lat. To czas zmian naszej skóry. Potem jej potrzeby już się stabilizują. Pielęgnacja w tym okresie skóry idzie dwutorowo. OCHRONA i ODBUDOWA.

OCHRONA-potrzeba kremu o silnym, przedłużonym działaniu z woskiem, olejem, ceramidami.

ODBUDOWA-potrzeba kremów z kolagenem, elastyną, ze składnikami stymulującymi budowę nowych włókien.

Należy pamiętać, że kosmetyki poprawią stan skóry, ale nie cofną objawów starzenia np. zmarszczek mimicznych, głębokich bruzd i wiotkości. Takie zmiany można zniwelować u dermatologa estetycznego, czyli operacyjnie. Mało firm wprowadziło na rynek kosmetyki +60 , a już na pewno żadna +70. Czego szukać w składzie kremów do cery dojrzałej? SKWALENU i CERAMIDÓW, a także MINERAŁÓW np. wapnia, składników stymulujących produkcję kolagenu. Po +60 cenne są składniki liftingujące oraz kompleksy poprawiające owal twarzy. Pojawiają sie niestety dość często rozszerzone naczynka krwionośne... Zredukujemy zaczerwienienie i zapobiegniemy nowym zmianom, stosując  właściwe kosmetyki. Są to zazwyczaj specyfiki stymulujące mikrokrążenie, redukujące obrzęki i zaczerwienienia; powinny zawierać bioflawonoidy, które działają przeciwzapalnie, uszczelniają naczynia.

HTZ stosujemy od 3 do 5lat /najlepiej plastry/co pewien czas wykonujemy badania...Wtedy lekarz podejmie decyzje, czy zaprzestać terapii czy kontynuować. Często lekarz zmniejsza dawkę /w przypadku tabletek/, zmienia preparat lub wdraża terapię dopochwową.

DZIAŁANIE UJEMNE HTZ- zachorowalność większa na raka piersi, choroba zakrzepowo-zatorowa/ przy żylakach np. otyłości, cukrzycy /W przypadku TABLETEK hormony uszkadzają wątrobę ,niekorzystnie wpływają na przepływ krwi, metabolizm węglowodanów/ mimo to u większości kobiet żyjących zdrowo, uprawiających sport branie tabletek przebiega bezobjawowo. W przypadku PLASTRÓW terapia odbywa się przez skórę...a więc mniejsze zagrożenia i ryzyko. Po +60 roku życia kobietom nie wdraża się HTZ, a leczy konkretne przyczyny niedomagań... Ja polecam lek bezpieczny i bez działań ubocznych: ruch, ruch, ruch i dieta, a jeżeli już chcecie poprawić komfort życia i to bez działań ubocznych, sięgnijcie po suplementy na bazie soi i CIESZCIE SIĘ ŻYCIEM!!! Jeszcze wiele przed WAMI....

*Róża*

 

Kategorie:

Praca nad sobą, Porady życiowe, Płeć i ciało

Copyright 2010 © Wizytauwrozki.pl